Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yaşayacakları yoğun acıyı hayal bile edemezler

  Hürriyet Haber
  28 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ekim 2007 - 10:12

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, Cumhuriyet Bayramı mesajında, kahraman şehitlerin acılarını çok derinden hissettiklerini vurguladı. Büyükanıt, "Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları, hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız" dedi.

  GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında terörist saldırılardan büyük üzüntü duyduklarını ve kahraman şehitlerin acısını en derinden hissettiklerini belirterek, "Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları, hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız" dedi. Cumhuriyetin kuruluşunun 84. yıldönümünü kutlamanın engin coşkusunun yaşandığını ancak "Türk ulusunun bütünlüğüne zarar verme çabalarının dün olduğu gibi bugün de sürdüğünü" vurgulayan Büyükanıt’ın mesajı özetle şöyle:

  CUMHURİYETE SALDIRILAR Amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına yönelik saldırılar, yoğunluk kazanmıştır. Bir taraftan bu saldırılarla, diğer taraftan etnik milliyetçiliğe ve irticaya dayalı tehditlere zemin hazırlamaya çalışan çabalarla, devlet yapımıza zarar vermek hedeflenmiştir.

  ULUSUMUZU YASA BOĞDU Etnik milliyetçiliğe dayalı bölücülüğün yarattığı terörün çirkin yüzü son dönemdeki hain saldırılarla bir kez daha ortaya çıkmış ve tüm ulusumuzu yasa boğmuştur. Son günlerde meydana gelen ve hepimizi çok üzen terörist saldırılardan büyük üzüntü duyuyor, kahraman şehitlerimizin acısını en derinden hissediyoruz. Ancak, bu acılar, bizim mücadele azmimizi artırmaktadır. Unutulmasın ki, bu Cumhuriyeti kuranlar bizden çok daha büyük acılar çekmiştir. Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız.

  ULUS DEVLETİN TEMİNATI Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden teröristler etkisiz hale getirilinceye kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu mücadeleyi sürdüreceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. TSK, taraf olduğu insani ve ulusal değerler üzerinde yükselen Atatürk milliyetçiliği vasıtası ile etnik milliyetçiliğe dayanan bölücülük karşısında Cumhuriyetin ulus devlet yapısının teminatı olmaya devam edecektir.

  İRTİCAYA KARŞI LAİKLİK Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş kazanımlarına kasteden irtica tehdidi karşısında da en büyük dayanağımız laikliktir. Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ve vazgeçilmez değeri olan laiklik ilkesinin en güçlü savunucusu yine yüce ulusumuzun kendisidir ve biz onun hizmetkarıyız. Bu anlamlı günde Ulu Önderimiz Atatürk’ün ifadesini bir kez daha hatırlatmak istiyorum: Ne mutlu Türk’üm diyene.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı