Gündem Haberleri

  Yaşatmak için vurdum

  Şefik DİNÇ
  14.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hırsız çetesinin üzerine saldığı köpekleri öldürmek yerine bacaklarından vurarak etkisiz hale getiren polis Mümin Şentürk, "Bizi parçalayacaklardı ama onları öldürmeyi asla düşünmedim. Yaralı köpeğin ’beni neden vurdun’ der gibi bakmasını hiç unutamayacağım" dedi. Şentürk, ateş edip, köpekleri vurmak zorunda kaldığı için mahalleliden özür dilediğini de söyledi.

  İSTANBUL’da üç köpek sahibi hayvansever polis memuru Mümin Şentürk, kovaladığı hırsızlara ait köpeklerinin saldırısına uğrayınca silahını çekti. Ancak köpekleri öldürmek yerine bacaklarından vurarak etkisiz hale getiren Şentürk, "Bizi parçalayacaklardı ama onları öldürmeyi asla düşünmedim" dedi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinde görevli Mümin Şentürk’ün de bulunduğu ekip, geçen hafta Beşiktaş’tan Opel Astra ve Volkswagen Bora marka iki otomobili çalan E.B ve A.B’nin kaldığı adrese baskın yaptı.

  SALDIRIN EMRİ

  Mümin Şentürk, plakayı değiştirmeye başlayan zanlıya kimliğini gösterdikten sonra, yere yatmasını istedi. Ancak yere/images/100/0x0/55eb1117f018fbb8f8a8df75 yatırılan zanlılardan E.B, evdeki biri kurt, diğeri Rotweiller, diğeri kırma üç köpeğine ’saldır, tut’ komutunu verdi.

  Önce köpeklerden biri sonra diğer ikisi saldırdı. Yere düşen Mümin Şentürk, kendini savunma içgüdüsüyle silahına sarıldı. Köpekleri öldürmek istemeyen Şentürk, kurt köpeğini sol bacağından, kırma olanı da sağ bacağından yaraladı.

  O BAKIŞI UNUTMAM

  Ordu’da "Haydut" ve "Alaş" adında iki kangalı olan, İstanbul’daki evinde de "Andy" adında İspanyol Cocker cinsi bir köpeği olan Mümin Şentürk, "Mesleğim gereği bir suçluya ateş etme ihtimalim her zaman var. Ancak köpekler her zaman hayatımın bir parçası oldular. Onlara ateş edebileceğimi hiç düşünmemiştim. Silahımı ateşledikten sonra, biraz uzaklaştığımda yere oturan köpeğin ’beni neden vurdun’ der gibi bakmasını hiç unutamayacağım" dedi.

  MAHALLELİDEN ÖZÜR

  Olaydan sonra hemen arkadaşlarına haber verdiğini söyleyen Şentürk, "Arkadaşlara veterineri aramalarını söyledim. Mahalleliden de özür diledim. Ama onlar da gördü ateş etmek zorunda kaldığımı. Böyle bir durumda bir daha kalmak istemem" diye konuştu.

  Mümin Şentürk ve ekipteki iki arkadaşı, otomobil hırsızlığıyla suçlanan 31 yaşındaki A.B. ve 22 yaşındaki E.B.’yi gözaltına aldı. Zanlıların çaldıkları otomobillerde 7 Plazma TV, çok sayıda oto teybi ve elektronik aletler ele geçirildi.

  SABIKA KABARIK

  Köpekleri polisin üzerine saldırtan E.B’nin cinayet, gasp, yaralama ve hırsızlık suçlarından 10 sabıkası olduğu ve cezaevinden şartlı salıverilme yasasıyla çıktığı belirtildi. Zanlı E.B. polisteki ifadesinde cezaevinden afla çıktığı için 16 yıllık cezasının bulunduğunu ve yakalanmamak için köpekleri saldırttığı söyledi.

  Onlar benim dostum

  Mümin Şentürk, İstanbul’da kaldığı evini Andy adlı İspanyol Cocker cinsi köpeğiyle paylaşıyor. Ordu’daki 2 Kangal cinsi köpeği ise her yıl tatile çıkana kadar burnunda tütüyor. Şentürk, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün biri Rotweiller, diğeri Alman kurdu olan iki köpeğini de çok seviyor. Fırsat buldukça şubenin bahçesine çıkan Şentürk, "Dostlarım" dediği hayvanlarla oyun oynuyor.

  Hızla iyileşiyorlar

  İki köpeğin de bacaklarına isabet eden kurşunlar kas dokusuna zarar verdi ama kemiği parçalamadı. Yaralarına ilk müdahale veteriner tarafından yapılan iki köpek, aksamadan yürüyor. Yalayıp yarayı açmamamaları için takılan bandajlar, tamamen iyileştikten sonra çıkarılacak.

  Arkadaşlarıyla çeteyi çökertti

  Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinde görevli Mümin Şentürk, üzerine saldırtılan köpekleri öldürmeden polis arkadaşlarıyla birlikte hırsızları yakalayarak, oto çetesini çökertti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı