Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
14 Ekim 2015 Çarşamba 05:21

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Sağlık Haberleri

Dünyanın en korkunç hastalığı

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
hurriyet.com.tr 21 Eylül 2010
Dünyanın en korkunç hastalığı
Endonezya'daki 40 yaşındaki bir anaokulu öğretmeninin çektiği hastalık görenleri şaşkına çeviriyor.

ENDONEZYALI KADININ HASTALIĞI ARAŞTIRILIYOR - WEB TV

Hastalığını ülkesindeki SCTV adlı televizyon kanalında anlatan Noorsyaidah, 17 yıldır bu şekilde yaşadığını ve Sağlık Bakanlığı'nın hastalıkla ilgili daha yeni çalışma başlattığını söyledi.

Noorsyaidah'ın hastalığı ilk defa 1991 yılında göğüs ve karın bölgesinde metal tellerin çıkmasıyla başladı. Tellerin bir hafta sonra kendiliğinden düştüğünü belirten talihsiz kadın, bir ay sonra vücudundan yeniden tel çıktığını söyledi. O günden bu yana Noorsyaidah'ın karnından sürekli metal teller çıkmaya başladı.  

Noorsyaidah'ın kız kardeşinin önerisiyle telleri kesmesi işe yaramıyor. Teller bu kez karnının başka bir yerinde çıkıyor.

Habere göre bu garip durumu inceleyen 4 uzman Noorsyaidah'ı testler yaptı. X-ray cihazları kullanılarak yapılan testler sonucunda kadının karnında 40'tan fazla metal tel tespit edildi. Bu tellerin bir kısmının cildinden çıkmak üzere olduğu da görüldü.

Endonezyalı bilim insanları şimdi bu garip hastalığı araştırmaya başladı. 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH