Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
01 Nisan 2015 Çarşamba 02:54

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Sağlık Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Horlamaya ithal çözüm

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
DHA 7 Şubat 2010
Halka şeklinde buruna takılan ve manyetik sinyaller yayarak horlamayı engelleyen cihaz büyük ilgi görüyor.

ABD'den ithal edilen horlamayı önleyen Snore Relief (Horkes) cihazı, ilgi gördü. Halka şeklinde buruna takılan ve manyetik sinyaller yayarak horlamayı engelleyen cihaz 89 TL’ye satılıyor.

Konya'da bu cihazın satışını yapan ‘Tuğra Medikal' sahibi Özden Uluğ, genizde et olması, burun kemiğinde eğrilik gibi sağlık sorunlarından kaynaklanabilen horlamanın bunun sayesinde ilk günden itibaren kesiyldiğini söyledi. Uluğ, “Herhangi bir yan etkisi olmayan Horkes, Amerikan FDA standartlarına sahip CE sertifikalı üründür. Nefes yolu sinirlerini etkili bir biçimde harekete geçiren CMOS çipi sayesinde horlamayı hemen kesmeye yardımcı oluyor” dedi.
Horlamanın büyük sorun olduğunu ve özellikle evli çiftlerin birbirlerini rahatsız ettiğini anlatan Özden Uluğ, şunları söyledi:

“Buruna takılarak kullanılan Horkes, laboratuvar ortamında üretilmiş mıknatıslar sayesinde burun deliğindeki sinirlere titreşim ve sinyaller göndererek horlamayı engelliyor. Ayrıca gece uyurken nefes alma sorununu ortadan kaldırıyor. Cihaz sürekli kullanıldığı zaman tedavi edici özelliği de var. Ama 90 gün boyunca düzenli ve sürekli kullanmak gerekiyor. Cihazda ‘CMOS’ adlı çipleri yer alıyor. Bu çipler burun yumuşaması, damar yumuşaması ve küçük dil sorunlarından kaynaklanan nefes darlığı ve hormayla ile ilgili tüm hastalıkları tedavi ediyor. Yurt dışından ithal edilen Horkes, Türkiye’de 89 TL'ye satılıyor. Cihazı 15 gündür satıyoruz. Büyük ilgi var. 50 müşterimizden, 8'i doktor.”

 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH