Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
06 Ekim 2015 Salı 21:35

 ADnet  
Reklam için
Tüm Sağlık Haberlerini Okumak İçin
Önceki Haber     Sonraki Haber
Kayseri'de ‘Aile Hekimliği' uygulaması başladı

KAYSERİ, (DHA)

KAYSERİ'de Aile Sağlık Merkezi'ne dönüştürülen 64 Sağlık Ocağı’nda 354 aile hekimi hasta muayenesine başladı.

Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara, uygulamanın ilk 6 ayının ‘geçiş süreci' olacağını belirtirken, bu sürede isteyenlerin tercih edecekleri doktora gidebileceğini ancak, geçiş süreci tamamlandığında hastaların ilk olarak aile hekimine başvurmasının zorunlu olduğunu kaydetti. Dr. Çetinkara, “Herkesten aile hekimini öğrenmesini ve tanımasını bekliyoruz. Bunun için müdürlüğümüzün ‘www.ksm.gov.tr’ adresine bakabilirler” dedi. Uygulama kapsamında 64 sağlık ocağının aile sağlık merkezine dönüştürüldüğünü belirten Çetinkara, şunları söyledi:

“Aile Sağlık Merkezi binalarında aile hekimlerinin muayene odaları oluşturuluyor. Aile hekimleri hastalarını buralarda muayene edecek. Ayrıca aile hekimleri haftalık çalışma programı çerçevesinde hastalarının yaşadığı yerleşim birimlerine gidecek ve burada hastasını gözlemleyebilecek.”

Uygulama kapsamında Kayseri'de 3 bin 200 kişiye bir aile hekimi düştüğünü ifade eden Çetinkara, 6 ay sonunda memnun kalınmaması durumunda aile hekiminin değiştirebileceğini, bunun da oto kontrol sistemini doğuracağını ekledi.

Tıkla son dakika haberleri cebine gelsin... İLK 1 AY ÜCRETSİZ
Haberlerimizden anında haberdar olun... HEMEN YÜKLE
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Sağlık Ansiklopedisi
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH