« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yaşarken hakkında ölüm ilanı verilmiş

Antalya Büyükşehir Belediye, uzun pozisyonu için 1989 doğumlu Herp Pope ile imza aşamasına geldi. İmza atması an meselesi olan Pope hakkında, yaşarken 'öldü' diye bğlten hazırlanmış. İşte o ilginç hikaye....

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketfaul.com'un özel haberine göre, geçen sezon Seton Hall Pirates'te 15.2 sayı, 10.3 ribaund ve 1.4 asist ortalaması ile oynayan Pope, iki kez kalbinden rahatsızlanmış, ilkinde öldüğü sanıldığı için ölümüyle ilgili bülten hazırlanmıştı.

28 Nisan 2010'da antrenmanda rahatsızlanan Herb Pope'in nefes almadığı ve kalbinin durduğu belirlendi. Bunun üzerine Seton Hall, Pope'un ölümü ile ilgili bülten hazırladı. Hastaneye götürülen Pope, dakikalar geçtikten sonra yapılan müdahaleler sonucu yeniden hayata döndü. Pope 2 hafta yattığı hastaneden 20 kilo vererek çıktı.

Genç oyuncu aynı sorunu ikinci kez daha hafif şekilde yaşadıktan sonra doktorların onayı ile basketbola döndü. Antalya BŞB yetkilileri, oyuncunun durumunu bildiklerini, spor yapmasına sakınca olmadığına dair Amerikalı doktorların rapor verdiğini, Türkiye'ye geldiğinde de ciddi bir kontrolden geçirileceğini söylediler. Oyuncunun menajeri ile sözlü olarak anlaşıldığı, sözleşmenin imzalanmasının beklendiği öğrenildi.

ANTALYA'DAN TRANSFER ATAĞI

Antalya BŞB antrenörlüğe Altar Tunçkol'u getirdikten sonra transfer hamlesine başladı ve Eren Beyaz (Erdemir Ereğli), Barış Güney (Mersin BŞB) ile Gökhan Karabıyık (Türk Telekom) ile anlaştı. Barış Özcan ile yapılan görüşmelerin de olumlu devam ettiği ve Tofaş'ın deneyimli oyuncusunun da yakında sözleşme imzalayabileceği belirtildi.

Antalya BŞB'nin transferlerinin geçen sezonki istatistikleri şöyle:
Barış Güney (1983): 15:23 dakika, 1.8 sayı, 0.9 ribaund, 1.3 asist
Eren Beyaz (1985): 06:02 dakika, 1.9 sayı, 1.5 ribaund
Gökhan Karabıyık (1988): 04:33 dakika, 0.6 sayı, 0.6 ribaund, 0.1 asist


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler