Gündem Haberleri

  Yaşar Öz'ü tehdit davasında 2 tahliye

  A.A
  23.02.2006 - 17:43 | Son Güncelleme:

  “Susurluk Davası” hükümlülerinden Yaşar Öz'ü silahla tehdit ettikleri iddiasıyla yargılanan 3 tutuklu sanıktan 2'si tahliye edildi.

  İstanbul 6. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Abdülcabbar Kibaroğlu, Orhan Dursun ve Hüseyin Aydoğan Özaydın katıldı. Duruşmada müşteki Yaşar Öz de hazır bulundu.

  Duruşmada sorguları yapılan sanıklardan Abdülcabbar Kibaroğlu, Yaşar Öz ile kendisini tanıştıran sanıklardan Özaydın'ın olay günü İzmir'den İstanbul'a geldiğini ve Öz'ün Etiler'deki işyerine gitmek istediğini belirterek, Özaydın'ı yolları bilmediği için Orhan Dursun ile gönderdiğini anlattı.

  Yaşar Öz'den alacaklı olduğu için Özaydın'dan bu konuda da konuşmasını istediğini belirten Kibaroğlu, bir kez telefonla aradığı Özaydın'dan cevap alamayınca kendisinin de aynı yere gittiğini bildirdi.

  İşyeri önünde bekleyen Orhan Dursun'un içeri girmesini engellemeye çalıştığını, daha sonra da silahını aldığını belirten Kibaroğlu, içeri girdiğinde Öz'ün “Sen niye geldin?” diye sorduğunu, konuşmak istediğini söyleyince de içeride bulunan yaklaşık 20 korumaya “Atın bunu dışarı” diye talimat verdiğini öne sürdü.

  Bunun üzerine bir kargaşa yaşandığını ve korumaların kendisini tutmaya çalıştığını ifade eden Kibaroğlu, Öz'ün polislikten atılma ”Metin” adlı korumasının silah çektiğini ve namlusundan tuttuğu silahın patladığını söyledi.

  Bu sırada Orhan Dursun'un araya girdiğini ve Özaydın'ın da müdahalesiyle dışarı çıktığını belirten Kibaroğlu, “İçeriye girerken silahımı aldığı için Orhan'a bir yumruk attım. Sonra da oradan uzaklaştım” dedi.

  Kibaroğlu, olayın geçtiği yerin bir kumarhane olduğunu ve kameralar bulunduğunu, kayıtlarda olayın nasıl gerçekleştiğinin görülebileceğini ifade etti.

  Sanık Hüseyin Aydoğan Özaydın da Yaşar Öz ile sohbet ederken Kibaroğlu'nun geldiğini, Öz ile aralarında tartışma çıktığını, Öz'ü olay yerinden uzaklaştırırken de bir silah sesi duyduğunu ve kargaşa yaşandığını anlattı.
  Kibaroğlu'nu da olay yerinden uzaklaştırdığını belirten Özaydın, ”Olay yerinden en son ben çıktım. Yolda Orhan Dursun ile karşılaştık. Bu sırada polis bizi durdurdu. Üzerimde bulundurma ruhsatlı silahımın olduğunu polise ben söyledim” dedi.

  Orhan Dursun ise sadece kavgayı ayırmaya çalıştığını, olaya karışmadığını söyledi.

  YAŞAR ÖZ'ÜN İFADESİ

  Hakim Tevfik Güngören'in, şikayetçi ve davaya katılma isteğinin olup olmadığını sorduğu Yaşar Öz, davaya katılmak istemediğini ve Kibaroğlu dışındaki sanıklardan şikayetçi olmadığını daha önce söylediğini bildirdi.

  Öz, “Abdülcabbar'ın ifadelerinde bazı ahlak dışı beyanları var. Bunları geri alması durumunda ondan da şikayetçi değilim” dedi.

  Sohbet sırasında eli cebinde içeri giren Kibaroğlu'nun bir silah çıkartarak ateş ettiğini anlatan Öz, bunun üzerine kargaşa yaşandığını ve olay yerinden uzaklaştığını söyledi.

  Ceza infazı olduğu için silah taşımadığını ve yanındaki kişilere de taşıtmadığını belirten Öz, Antalya'da başka bir duruşmaya yetişmesi gerektiği için hakimden izin alarak salondan ayrıldı.

  Tutuklu sanıklardan Özaydın ve Dursun'un tahliyelerine, Kibaroğlu'nun ise tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

  CEZA İSTEMİ

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanıkların 25 Aralık 2005 tarihinde Yaşar Öz'ün Etiler'deki işyerine giderek silahla tehdit ettikleri belirtiliyor.

  İddianamede, 3 sanığın “tehdit” ve “ruhsatsız silah taşımak” suçlarından 3 ile 7'şer yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı