İZMİR HABERLERİ

Yaşar Holding - Toyo Ink Group ortaklığı

AA / Gülçin Çavuşlar
26.02.2016 - 20:02Son Güncelleme :

- Boya kimya-mürekkep sektörünün önde gelen kuruluşlarından Yaşar Holding, Toyo Ink Grup ile güçlerini birleştirdi

Yaşar Holding - Toyo Ink Group ortaklığı
AA / Gülçin Çavuşlar

İzmir (AA) - Boya kimya-mürekkep sektörünün önde gelen kuruluşlarından Yaşar Holding, Toyo Ink Grup ile ortaklık sürecini tamamladı.

Hisse devir sözleşmesini Ocak 2016’da imzalayan Yaşar Holding ve Toyo Ink Group, güçlerini birleştirdi. Swiss Otel Grand Efes’te gerçekleşen imza törenine Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Toyo Matbaa Yönetim Kurulu Başkanı Koji Wada ile şirket çalışanları katıldı.

Törende konuşan Yaşar, 1968 yılında mürekkep işine girdiklerini belirterek, "Bugün artık küresel bir ekonomiden bahsediyoruz, artık lokal ekonomi kavramları yok. Bu açıdan bugünlere kadar getirdiğimiz matbaa mürekkepleri şirketinin böyle bir ortaklık yapması önemli. Bu anlaşmayla hisselerimizin yüzde 75'i Toyo'ya devredildi. Bir süre Dyo markasını kullanacaklar, sonrasında Toyo markasıyla piyasaya kendilerini tanıtacaklar" diye konuştu.

Wada ise ortaklıkla Türkiye ve çevre ülkelerde de ürünlerini müşterilerle buluşturma şansı bulduklarını vurgulayarak, "Hep beraber çalışarak, bu bölgede Toyo matbaa mürekkeplerini pazarın bir numarası haline getireceğiz" dedi.

Toyo Ink Group Başkanı Katsumi Kitagawa da insan odaklı bir yönetim felsefesini benimsediklerini vurgulayarak, müşteri, çalışan ve toplum menfaatini sağlamaya çalışacaklarını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yaşar Holding - Toyo Ink Group ortaklığı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 20 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaşar Holding - Toyo Ink Group ortaklığı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı