SAMSUN HABERLERİ

Yaşar Doğu İlkokulu'nda sağlık eğitimi

AA / Mustafa Günay
27.02.2016 - 10:55Son Güncelleme :
AA / Mustafa Günay

SAMSUN (AA) - Kavak Toplum Sağılığı Eğitim Merkezi tarafından Kavak Yaşar Doğu İlkokulu'nda sağlık eğitimi verildi.

Yaşar Doğu İlkokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitimde Toplum Sağlığı Eğitim Merkezinden Dr. Burcu Öksüz tarafından sağlıklı beslenme, hijyen, sigaranın zararları ve ağız ve diş sağlığı konularında slayt gösterimi eşliğinde bilgi verildi.

Toplum Sağlığı Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Aydın, öğrencilere yönelik sağlık eğitiminin çok olumlu geçtiğini, bu tür eğitimlerin diğer okullarda da düzenleneceğini söyledi.

Öğrencilere yönelik sağlık eğitimlerinin önemine işaret eden Aydın, "Sağlık Eğitimi Projesi kapsamında okullarımızda öğrencilerimize yönelik eğitim seminerleri düzenliyoruz. Eğitimlerimizde özellikle sağlıklı beslenme, hijyen, sigaranın zararlarını ve diğer sağlık eğitimlerimizi slayt gösterimi eşliğinde anlatmaya çalışıyoruz. Bu tür yüz yüze eğitimlerimizde öğrencilerimiz tereddüt ettiği konularda soru soruyor. Bu tür sağlık eğitimlerimize daha geniş kapsamlı olarak diğer okullarımızda da devam edeceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Yaşar Doğu İlkokulu'nda sağlık eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaşar Doğu İlkokulu'nda sağlık eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı