« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yaşanan olayı tasvip etmiyoruz

Trabzonspor Kulübü, Kamerunlu oyuncuları Rigobert Song'un basın mensuplarına antrenmanda gösterdiği tepkiyi tasvip etmelerinin mümkün olmadığını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, son günlerde medyada kulüp oyuncuları hakkında yer alan haberlerin camiayı fazlasıyla rahatsız ettiği belirtildi.

Özellikle yabancı oyuncuların sürekli gündemde tutulmaları ve hedef haline getirilmelerinin, sporcuların moralini bozduğu gibi, kulübün imajını da olumsuz yönde etkilediği ifade edildiği açıklama, şöyle devam etti: “Elbette yönetim kurulumuz, kulübümüzün iç düzeniyle ilgili yapılacak yanlışlara sessiz kalmadan gereken hassasiyeti gösterecektir. Ancak futbolcularımızın henüz transfer dönemi gelmeden ayrılacağı yönünde verilen bilgiler, gerçeği yansıtmamaktadır. Bu haberlerin kulübümüze hiçbir faydasının dokunmayacağı da açıktır.

Ayrıca kadromuzda bulunan Afrikalı oyuncuların bir gruplaşma içindeymiş gibi gösterilmeleri, ortak hareket ettikleri izlenimi yaratılmaya çalışması doğru bir bakış açısı olmadığı gibi, bu yöndeki haberlere oyuncumuz Rigobert Song'un gösterdiği tepkiyi de tasvip etmemiz mümkün değildir. Zaten kendisi de yaptığımız görüşmede hatasını kabul etmiş ve basın mensuplarımızdan özür dilediğini ifade etmiştir.”

Yabancı bir ülkede futbol oynayan ve sadece Türkiye'de değil dünyanın her köşesindeki Afrikalı oyuncuların büyük saygı duyduğu Song'un, hissettiği sorumluluk gereği yanlış da olsa tepki verdiğinin bilinmesinin istendiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yönetim, teknik kadro, sporcular ve taraftarlar gibi Trabzonspor'u çok sevdiğine inandığımız basın camiası mensuplarının da aynı duyarlılığı göstererek, kulübümüz için çok önemli olan Beşiktaş maçına yoğunlaşmalarını önemle rica ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler