Gündem Haberleri

  Yaşamkent'e yeni işletmeci aranıyor

  Hürriyet Haber
  16.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaşamkent'i 10 yıllığına işletmek üzere alan, ancak sonradan vazgeçen Bayındır Holding yetkilileri, bugüne kadar, buraya yaptıkları yatırım harcamalarını devlete bağışlaya hazırlandıklarını açıkladılar. Tesisin sahibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ayda 1 milyon dolar kira veren, 10 aydan beri de 6.5 milyon dolar harcama yapan holding, Yaşamkent'in gazilere tahsis edilmesini de önerdi. Holdingten dün yapılan açıklamada, ‘‘Proje yaşlılardan ilgi görmeyince ertelendi’’ denildi.

  Yaşamkent'in bazı yöneticileri ise ‘gönüllü’ olarak, tesisi aynı amaçla işletecek şirket arıyor. Tesisin içindeki çiçeklerin bile milyarlarca lira tutarında olduğunu belirten yetkililer, ‘‘Isınma sisteminin 1 gün dahi kapatılması rutubete ve beraberinde harabiyete yol açacak. Buranın yaşaması için hızla yeni işletmeci bulmalıyız’’ diyor. Bu amaçla, Kemer Country yöneticileri ve Koç Holding yöneticileriyle görüşmeler yapıldığı öğrenildi.

  Tesise gelen İstanbul Vali Yardımcısı Osman Demir, holding ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında sözleşme bulunduğunu ve buna uyulacağını belirtti. Demir, ‘‘Şartname esasları dahilinde hareket edilecektir. Sözleşmeyi masaya yatırma aşamasına henüz gelmedik. Basında çıkan haberler üzerine buradayız’’ dedi.

  Sokağa bırakmayız

  Yaşamkent'e gelerek yetkililerden bilgi alan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Vali Yardımcısı Osman Demir, tesisin amacı dışında kullanılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı. Yaşamkentlilere, sorunu yerinde incelemek üzere geldiklerini belirten Demir, ‘‘Kimseyi sokağa bırakmaya niyetimiz yok’’ dedi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı