MANİSA HABERLERİ

YAŞAMDER'in resim sergisi ilgi gördü

DHA
29.04.2016 - 10:39Son Güncelleme :

YAŞAMDER'in resim sergisi ilgi gördü

DHA

TURGUTLU Doğa Kültür ve Yaşam Derneği'nin (YAŞAMDER) kadınları, fırçalarıyla renklendirdikleri tablolarıyla belediye binası önünde sergi açtı. Kadın ressamlarının çoğunlukta olduğu grubun ortaya koyduğu 60'a yakın eser, beğeni topladı.

Turgutlu'da bir sivil toplum örgütü olarak faaliyete başlayarak kentin tarihi dokusundan, yeşil alanlarına, öykülerinden, gelenek ve göreneklerine kadar çeşitli alanlarda çalışma yapan YAŞAMDER, bu kez resim çalışmasıyla dikkati çekti. YAŞAMDER'in ressamları Asiye Bahçeci, Filiz Karaoğlu, Perihan Hasergin, Sema Gökyayla, Mücessem Karabulut, Emine Kuşoğlu, Fatma Karagöz, Nuray Yüksel, Nilgün Doğrucu, Ali Şentürk, Ayfer Özgüçlü, İnci Erol, Belgin Uzel, İmren Eblem, Ramazan Soğukpınar ve Havva Ağral'ın odtaya koyduğu eserler, dün (perşembe) Orta Park Saat Kulesi önünde, Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Akın, ADD Turgutlu Şube Başkanı Ali Tezcan ve Yaşamder üyesi Nuray Yüksel'in katılımıyla beğeniye sunuldu. 60'a yakın tablonun yer aldığı resim sergisi halkın ilgisini ve beğenisini topladı.

YAŞAMDER resim bölümü temsilcisi Nuray Yüksel, "Şehirleri şehir yapan koca, koca binalar, çılgın projeler değildir. Şehirleri şehir yapan sanatçıların yarattığı ruh ve onların hikayeleri ve fırçalarıdır. Bir ressamın tablosunun altına attığı imza, bir yazarın satırları, bir tiyatronun sahnesi ve bir müzisyenin notalarıdır. Biz kadınlar Kasaba'da yeni bir ruh yaratmak için toplanıp fırçalarımızla yaratmağa çalıştığımız eserleri Turgutlu halkının beğenisine sunmaya çalıştık. Dileriz bu şehrin şairleri, yazarları ve müzisyenleri de bu şehri anlatan yazılar yazarlar, besteler yaparlar ve fark edemediğimiz Kasaba'nın güzelliklerini ortaya koyarlar. Kasaba'nın ruhunu değiştiremezsek ya da bu ruhu kaybedersek, Turgutlu yalnızca taş, toprak ve kalabalıktan ibaret kalır" dedi.

Serginin iki gün boyunca açık olacağı öğrenildi.

Tuncel YILMAZ / TURGUTLU (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden YAŞAMDER'in resim sergisi ilgi gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YAŞAMDER'in resim sergisi ilgi gördü haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı