'Yaşama Yol Ver' eğitimi - Erzincan Haberleri
Erzincan Haberleri

ERZİNCAN HABERLERİ

  'Yaşama Yol Ver' eğitimi

  DHA
  20 Nisan 2017 - 11:49Son Güncelleme : 20 Nisan 2017 - 11:49

  'Yaşama Yol Ver' eğitimi

  Coşkun MENEK / ERZİNCAN, (DHA) - Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve 112 acil sağlık hizmetlerinin önemi konusunda toplumda duyarlılık oluşturmayı amaçlayan 'Ambulansa Yol Ver, Hayata Yol Ver' kampanyası çerçevesinde, Salih Erkan İlkokulu öğrencileri bilinçlendirildi.
  112 Acil servisin nasıl çalıştığı ve karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgiler veren Paramedik Semra Gazi, ambulansta kullanılan tıbbi müdahale ekipmanlarının tanıtımını yaptı. Eğitimlerin, 112 çağrı sisteminin daha doğru kullanılmasına katkı sağlayacağını belirten Semra Gazi; “Bu eğitimler gelecekte sistemde gereksiz çağrı miktarının azalmasına katkı sağlayacağı inancındayım. vatandaşlarımız, bu konuda son derece hassas ve özenli olmalı. Çünkü söz konusu olan insanımızın hayatı. Çocuklarımıza erken yaşlarda bu tür etkinliklerin verilmesiyle toplumumuzun geleceğini olumlu şekillendirileceği muhakkaktır." diye konuştu.
  Ekiplerinin verdiği bilgileri ilgi ile dinleyen öğrenciler akıllarına takılan soruları sorarak etkinliğe aktif olarak katıldılar. Okul Müdürü Ahmet Sağsöz ise, 112 Acil servisinin hayat kurtarmada üstlendiği role dikkat çekerken bu hattı gereksiz yere meşgul etmenin doğurduğu zararları anlattı. 

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ErzincanBugün20 ºCHafif Yağmurlu
  • Cmts22 ºC
  • Pazr23 ºC
  • Pzts20 ºC
  • Salı20 ºC
  • Çarş24 ºC
  • Perş26 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı