Ege Haberleri

EGE

  Yaşama savaşını kazandı

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  21.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka’da, iki çocuk annesi Aynur Can, patlamada ağır yaralandı. Can, yaklaşık bir ay yoğun bakımda kalıp, vücudundaki yüzlerce cam ve metal parçası temizlenip 6 ameliyat

  KARŞIYAKA’da geçen 25 Ağustos’ta 6010/1 Sokak’ta bir binanın zemin katında, depo olarak kullanılan dükkanda, tüpgazdan sızan gazın sıkışması yüzünden patlama oluştu. Ortalık savaş alanına döndü, çok sayıda ev ve işyerinin camları kırıldı. Patlamada yaralanan Cem Fidanboylu, Murat Yavşan ve Gökhan Özyürekli, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

  Beş aylık mücadele

  İki çocuk annesi 34 yaşındaki Aynur Can da ağır yaralandı, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi edildi. Yüzü, kolu, karnı, bacağı büyük hasar gören Can’ın vücudundaki yüzlerce cam ve metal parça temizlendi. Can, ilk 15 günü sürekli uyku halinde olmak üzere yaklaşık 1 ay kaldığı yoğun bakımda yaşam mücadelesinin ilk evresini kazandı. Belli aralıklarla yapılan 6 ameliyatla, Can’ın, başı, yüzü ve karnındaki parçalanmış bölümler kapatıldı, koluna ve bacağına platin takıldı.

  Çocuklarımı düşündüm

  Yaşama tutunduktan sonra kısa süreliğine evine gönderilen Aynur Can, bacağındaki ağrıların artması ve takılan platinler yüzünden yeniden ameliyat olması gerektiğinden bir kez daha hastaneye yatırıldı. 20 gün sürecek olan tedavi sonrasında Can’ın durumunda düzelme olmaması durumunda Ege Üniversitei Ortopedi Kliniği’nde bir kez daha ameliyat edileceği bildirildi. Patlamadan sonra kendisine geldiğine alktına ilk olarak çocuklarının geldiğini belirten Can, “4 yaşındaki oğlu Ömür ve 12 yaşındaki kızım Cansel’i düşündüm. En çok da sık sık kan şekeri düşen oğlumun durumunu merak ettim. Acılarım hiç geçmedi ama yine de hayatta olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi. Aynur Can’ın eşi Ali Can ise, 5 aydır büyük zorluklar çektiklerini, hukuk mücadelesi başlattıklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı