İSTANBUL HABERLERİ

Yaşam Ve Beceri Atölyeleri’ndeki Öğrencilerin Eserleri Görücüye Çıktı

IHA
21.10.2015 - 21:33Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

IHA

Kağıthane Belediyesi Yaşam ve Beceri Atölyeleri öğrencilerinin bir dönem boyunca yapmış olduğu eserler görücüye çıktı.
Kağıthane Belediyesi tarafından öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla kurulan Yaşam ve Beceri Atölyeleri’nde öğrencilerin meydana çıkardığı eserler görücüye çıktı. Belediye tarafından kurulan atölyelerde çocuklar bir dönem boyunca yemek yapma, musluk tamir etme, resim yapma gibi gündelik hayatlarında ihtiyaç duyabilecekleri becerileri kazanmak için eğitim gördü.
2015 yaz dönemi boyunca Yaşam ve Beceri Atölyeleri’nde eğitim gören çocukların yapmış olduğu eserler Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılan sergiyle görücüye çıktı. Serginin açılış törenine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın yanı sıra öğrenciler ve aileleri katıldı.
“ÇOCUKLARIMIZI KABİLİYETLERİ ÖLÇÜSÜNDE GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”
Yaşam ve Beceri Atölyeleri’nden olumlu yönde geri bildirimler aldığını dile getiren Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Yaşam Boyu Beceri Atölyeleri’nin dönem sonu sergisinin açılışını yaptık. Çocuklarımız yaz boyunca hünerlerini kabiliyetlerini göstermişlerdi. O çocuklarımızı bugün burada bir araya getirdik. Çocuklarımızın yaptığı çalışmalardan çok güzel eserler ortaya çıktı. Çocuklarımızı kabiliyetleri ölçüsünde geliştirerek geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
“BELEDİYE GELİRLERİNİN DÖRTTE BİRİNİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HARCIYORUZ”
"Gelecek nesiller için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde ilerletiyoruz" diyen Başkan Kılıç, “Çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için yaşam beceri atölyeleri, kültür merkezleri, sanat merkezleri ve bunun gibi çeşitli sosyal alanlarımızı kurarak çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlıyoruz. Belediye gelirlerinin dörtte birini çocuklarımızın evi ve okulları dışında güvenli bölgelerde en güzel şekilde değerlendirmeleri için harcıyoruz. Bugün de yapılan bu çalışmalarda bu harcamaların meyvelerini toplamış oluyoruz” diye konuştu.
Yaşam ve Beceri Atölyeleri’nde eğitim görerek başarı elde eden çocuklar, programın sonunda protokol üyeleri tarafından sertifikayla ödüllendirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Yaşam Ve Beceri Atölyeleri’ndeki Öğrencilerin Eserleri Görücüye Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 21 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaşam Ve Beceri Atölyeleri’ndeki Öğrencilerin Eserleri Görücüye Çıktı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı