Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yaşam Boyu Hizmet Ödülü Cengiz Ultav’ın

  Hürriyet Haber
  01 Ekim 2005 - 00:43Son Güncelleme : 01 Ekim 2005 - 00:43

  Türk bilişim dünyasına büyük emekleri geçen Cengiz Ultav, sektöre yaptığı katkılardan dolayı Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından ‘Yaşam Boyu Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

  1996 yılından bu yana sektöre uzun yıllar hizmette bulunmuş, önemli katkılar sağlamış olan kişilere verilen ‘Yaşam Boyu Hizmet Ödülü" bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında organize edilen Bilişim Zirvesi’nde özel sektör kategorisinde Ultav’a takdim edildi.

  Cengiz Ultav, ‘Yaşam Boyu Hizmet Ödülü’nün kendisine verilmesi konusunda

  "Türkiye’nin kalkınmasında bilgi teknolojileri sektörü kilit rol oynamaktadır. Bu sektörün gelişimi konusundaki gerek kişisel ve kurumsal, gerekse sivil toplum kuruluşları bünyesinde yaptığım çalışmaların takdir edildiğini görmek beni çok mutlu etti. Fakat önümüzde gidilecek daha çok yol var. Bu ülkenin geleceğini düşünerek, güçlerimizi birleştirip bilgi teknolojileri sektörünü hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle çalışmalıyız" dedi.

  ‘Yaşam Boyu Hizmet Ödülü’ TBD ve TÜBİSAD tarafından bu yıl Cengiz Ultav ile birlikte akademik kategoride ÖSYM Başkanı Prof. Ünal Yarımağan’a da verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı