Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Yasaklandı ama bakın ne oldu

  Selim ÖZTÜRK
  21.03.2014 - 09:59 | Son Güncelleme:

  Twitter'ın dün gece 23.45 sularında kapatılmasının ardından kullanıcılar DNS değiştirerek veya VPN gibi servisleri kullanarak siteye girmeye çalışıyor. Peki yasak kararıyla birlikte dün geceden bu yana Twitter'a atılan tweet sayısında düşüş var mı?

  Twitter'da günde ortalama 1 milyon 800 bin tweet atılıyor. Twittertürk'ün raporuna göre dün gün boyu atılan tweet sayısı 1 milyon 750 bini aşarken, yasak kararına rağmen bu sabah saatlerine kadar Türkiye'de 500 bini aşkın tweet atıldı. Sadece 10 saatte tweet sayısı 500 bine ulaşırken(TSİ 10.00 sularında), bu rakam bu şekilde artmaya devam ederse atılan tweet sayısında herhangi bir düşüş olmayacağı söylenebilir. TSİ 13.00 itibariyle ise bu rakam 800 bini geçti. Son olarak TSİ 16.30 itibariyle ise atılan tweet sayısı 1 milyon 250 bini buldu.

  Diğer bir deyişle kullanıcıların pek çoğu ayarlarını değiştirerek Twitter'a girmeyi ve yasağı aşmayı başarmış gibi görünüyor.

  Yasaklandı ama bakın ne oldu TWITTER GECE YARISI KAPATILDI  Yasaklandı ama bakın ne oldu İNTERNET ENGELLENEMEZ DEMİŞTİ

  YASAKLANIR YASAKLANMAZ DÜNYADA TREND OLDU

  Twitter'a erişim yasağının gelmesiyle birlikte kısa sürede alınan yasak kararı dünya gündemine oturdu. Gece saatlerinde Twitter'ın dünya trendi listesine #TwitterisblockedinTurkey ve #TurkeyBlockedTwitter hashtag'leri kısa sürede yer buldu ve ilk sıralara yerleşti.

  Yasaklandı ama bakın ne oldu

  Yasaklandı ama bakın ne oldu 3 TWEET ATAN 1 LİRA ÖDEYECEK

  TWITTER'A NASIL BAĞLANILIR

  DÜNYA TWITTER YASAĞINI KONUŞUYOR

  Dünya genelinde pek çok ülkede Türkiye'deki Twitter yasağı konuşuluyor ve bu yasak ülkelerin trend listesine girmiş durumda.

  Yasaklandı ama bakın ne oldu

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı