DENİZLİ HABERLERİ

Yasak zamanında destek istediler

DHA
30.03.2016 - 09:27Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Çivril İlçesi'ndeki Işıklı Gölü'nde av yasağına karşın balık tutmaya devam eden balıkçılar, geçimlerini sağlayabilmek için, yasak uygulanırken devlet desteği istedi.

Balıkların havyar bırakma dönemi nedeniyle 15 Mart'ta başlayan balık avı yasağı 30 Nisan'da sona erecek. Sazan ve turna balıklarının ağırlıkta olduğu Işıklı Gölü'nde yasağa uymayan balıkçılar, göle her gün ağ germeye devam ediyor. İsimlerinin yazılmasını istemeyen balıkçılar, "Balıkların havyar bırakma dönemi. Balık avı yasağının uygulanması normal. Ancak, balıkçıların yasaklı dönemde evlerine nasıl ekmek götüreceğini düşünen yok. Maalesef kaçak avcılık yapıyoruz. Başka bir gelirimiz yok. En az 30 kişi kaçak avcılık yapıyor. Havyar zamanı kaçak avlanmanın önüne geçilirse 3 ay gibi bir dönemde gölde çok güzel balık olur, devlet bu süreçte bizi ekonomik anlamda desteklerse kaçak avlanmaya son verilmiş olur" dedi.

Tunay YAZICI/ÇİVRİL (Denizli), DHA

Fotoğraf

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Yasak zamanında destek istediler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 09 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yasak zamanında destek istediler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı