ORDU HABERLERİ

Yasak Dinlemeyen Avcılara 15 Bin TL Ceza

IHA
27.10.2015 - 14:47Son Güncelleme :

ORDU'DA KARA AVCILIĞI KANUNU KAPSAMINDA YAPILAN KONTROL VE DENETİMLERDE AVCILARA 15 BİN TL CEZA KESİLDİ. CEZA KESİLEN AVCILARA KURS DÜZENLENDİ

IHA

Ordu’da doğa koruma ekipleri tarafından Kara Avcılığı Kanunu kapsamında yürütülen kontrol ve denetim çalışmalarında avcılara 15 bin TL para cezası kesildi.
Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bin 681 kayıtlı avcı üzerinde yapılan denetim ve kontrollerde 20 avcının yasaklara uymadığını belirledi. Yasaklara uymayan avcılara 15 bin 400 TL para cezası uygulandı.
Ordu’daki avcıların her yıl kara avcılığına muhalefet sebebiyle ceza ödemesi sebebiyle kurslar düzenlendi. 2015 yılı Ocak-Eylül ayları arasında değişik ilçelerde düzenlenen 12 kursa 277 avcı katıldı. Jandarma komutanlıkları tarafından verilen kurslarda avcıların yaban hayatına karşı daha hassas olmaları istendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Yasak Dinlemeyen Avcılara 15 Bin TL Ceza hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yasak Dinlemeyen Avcılara 15 Bin TL Ceza haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı