Gündem Haberleri

  Yasak delindi, trafik durdu

  Hürriyet Haber
  01.10.2015 - 03:25 | Son Güncelleme:

  Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) 16.00-22.00 saatleri arasında koyduğu yasağa rağmen, dün akşam TEM Otoyolu'na çıkan çok sayıda TIR ve kamyon, İstanbullulara kâbusu yaşattı. TEM Otoyolu'nda Avrupa'dan Asya'ya geçişler akşam saatlerinde adeta durdu. Araç trafiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Mahmutbey'deki İSTOÇ'a kadar uzandı. İş çıkış saatine denk gelen akşam 18.00 ile 19.00 saatleri arasında TEM Otoyolu'nu kullananlar saatlerce yolda beklemek zorunda kaldı. TIR ve kamyonların kural tanımaz tavrı sosyal medyada yoğun tepkiyle karşılanırken, Hürriyet'e telefonla ulaşan vatandaşlar da duruma tepki gösterdi. İstanbullular endişeli bir şekilde soruyor; TEM'de bugün de aynı şey yaşanacak mı?

  Yağmurun da etkisiyle gün boyu yoğunluğun yaşandığı TEM Otoyolu'nda, trafiğin iyice arttığı akşam saatleri sürücüler için adeta kâbusa dönüştü. Araç trafiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Mahmutbey'deki İSTOÇ'a kadar uzandı. İş çıkış saatine denk gelen akşam 18.00 ile 19.00 saatleri arasında TEM Otoyolu'nu kullananlar saatlerce yolda beklemek zorunda kaldı.

  AĞIR VASITALAR YASAĞA ALDIRMADI

  Yasak delindi, trafik durdu

  Bu arada, İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) yasak kararına rağmen, Otoyol'da çok sayıda TIR, kamyon, kamyonet ve otobüsün olduğu dikkat çekti. Ağır vasıta araçların, UKOME'nin 16.00-22.00 saatleri arasında koyduğu yasağa rağmen TEM Otoyolu'na çıktıkları görüldü.

  TEM kenarındaki TIR garajına park edip beklemeleri gereken bazı ağır vasıtalar otoyol kenarına gelişigüzel park ederken, birçoğu yoluna devam etti.

  Yasak delindi, trafik durdu

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişinde bir polis ekibi yakalayabildiği ağır vasıtalara ceza yazarken, bu tedbirin yetersiz kaldığı görüldü.

  Etiketler: trafik , İstanbu
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı