Gündem Haberleri

  Yasak aşk ortaya çıktı

  CNN TURK
  02.08.2006 - 12:56 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz nisan ayında anne ve babasıyla gittiği Çanakkale Şehitliği gezisinde kaybolan 2 yaşındaki Şeref Can Engin, İçişleri Bakanlığı'nın özel talimatıyla kurulan ekip tarafından 121 gün sonra İstanbul'da bulundu. Kaçıran kişi Şeref Can'ın gerçek babası olduğunu ileri sürdü.

  Delican polise verdiği ifadede, "Şeref Can'ın gerçek babası benim. Bunu DNA testiyle de kanıtlayabilirim" deyince, Şeref Can'ın yasal babası Tuncay Engin Asayiş Şube Müdürlüğü'nde şok geçirdi.
   
  Anne Yıldız Engin, Ahmet Delican ile yıllar önce yasak aşk yaşadığını doğruladı. Yıldız Engin'in oğlunun Delican tarafından kaçırıldığı bildiği, ancak korkudan söylemediği öğrenildi.

  Yasak aşk ortaya çıktı
  Şerif Can Engin'i kaçıran Ahmet Delican

   
  Ahmet Delican'ın Şeref Can'ı kaçırdıktan sonra 121 gün boyunca evinde sakladığı ve bu süre zarfında kimseye birşey söylememesi için eşini ölümle tehdit ettiği belirlendi. 
   
  7 Nisan'da Çanakkale Şehitliği gezisinde Cambaz Bayırı dinlenme tesislerinde esrarengiz bir şekilde kaybolan, hatta 'organ mafyası kaçırdı' iddialarının ortaya atıldığı, 2 yaşındaki Şeref Can Engin'in bulunması için, İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu özel talimat verdi.
   
  Şeref Can, kurulan özel ekip tarafından 121 gün sonra İstanbul İçerenköy'de sağ olarak bulundu.
   
  Özel ekip tarafından bulunan Şeref Can, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Bu arada çocuğu kaçıran ve Şeref Can'ın öz babası olduğunu iddia eden Ahmet Delican gözaltına alındı.

  ŞEREF CAN ENGİN İÇİN SAHTE KİMLİK ÇIKARTI
  Yasak aşk ortaya çıktı
  Şerif Can, anne Yıldız ve yasal baba Tuncay Engin  

  Çanakkale'de kaybolduktan yaklaşık 4 ay sonra polisin İstanbul'da düzenlediği operasyonla kurtarılan 2 yaşındaki Şerif Can Engin'i kaçırdığı iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Ahmet Delican'nın, biyolojik babası olduğunu öne sürdüğü çocuk için sahte kimlik çıkarttığı öğrenildi.

  Serbest muhasebecilik yapan Ahmet Delican, polisteki sorgusunda 2 yaşındaki Şerif Can Engin'in kendi çocuğu olduğunu öne sürdü.

  Bir dönem kocasından ayrı yaşayan Yıldız Engin ile birlikte olduğunu, bu birliktelikten Şerif Can Engin'nin doğduğunu iddia eden Ahmet Delican, “Boşanmış bir ailede yetiştiği için çocuğunun diğer ailede kalmasına gönlünün razı gelmediğini” ifade etti.

  Yasak aşk ortaya çıktı
  Anne Yıldız Engin

  Bu arada, Şerif Can Engin'nin yaklaşık 4 ay önce Çanakkale'de kaybolmasından sonra aile ve yakınlarını teknik takibe alan polis, çalışmalar sonucu çocuğun bulunabileceği tespit edilen Ahmet Delican'ın evinin çevresinde önlem aldı. Dün akşam eşi ve 5 çocukla birlikte evden çıkarak otomobiline binmek isteyen Ahmet Delican, polisin gerçekleştirdiği operasyonla yakalandı.

  Ahmet Delican'ın kendi çocukları olduğunu öne sürdüğü çocuklardan birinin, Şerif Can Engin olduğu anlaşıldı.

  Ahmet Delican'ın, özel bir hastaneden aldığı belgeyle Şerif.Can Engin için “Ahmet Yusuf Delican” adına sahte kimlik çıkarttığı tespit edildi.

  Ahmet Delican'ın, Şerif.Can Engin'i çocuğu olarak eşine kabul ettirdiği, çevresine de 5. çocuğu olarak tanıttığı anlaşıldı.

  Şüpheli Ahmet Delican'ın adliyeye, “çocuk kaçırmak” suçundan işlem yapılmak üzere sevk edildiği belirtildi.

  Konuyu soruşturan Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı, anne Yıldız Engin için koruma kararı aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı