Yasağın kaldırılması için girişimde bulunacağım

A.A
20.01.2015 - 09:59 | Son Güncelleme:

Almanya'da Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Özdemir, hakkında "uyuşturucu madde yetiştirdiği" iddiasıyla soruşturma başlatılmasına ilişkin, ülkedeki Hint keneviri yasağının kaldırılması için girişimde bulunacağını söyledi.

Berlin'de Yeşiller Partisi'nin basın toplantısında konuşan Özdemir, Federal Meclis'te bu konuyla ilgili girişimde bulunacağını söyledi.

Almanya'daki mevcut Hint keneviri yasağının "saçma" olduğunu belirten Özdemir, alkol gibi bir uyuşturucunun kabul edildiğini ancak kenevirin kötü gösterildiğini kaydetti.

Özdemir, Hint kenevirine tamamen izin verilmesini savunmadığını, 18 yaşından küçüklerin bu bitkiye ulaşmasına karşı çıktığını ve sıkı reklam yasağının gerekli olduğunu söyledi.

ALS hastalığına dikkati çekmek için geçen yılın yaz aylarında başlatılan ve kısa süre içinde özellikle ünlüler arasında sosyal medya fenomeni haline gelen "buz kovası iddiasına" (Ice Bucket Challange) katılan Özdemir hakkında, evinin balkonunda bir kova suyu başından aşağı dökerken videoda görülen Hint keneviri bitkisi nedeniyle Berlin Savcılığı soruşturma başlatmıştı. Soruşturma için Federal Meclis Milletvekili olan Özdemir'in dokunulmazlığı kaldırılmıştı.

Özdemir, kenevir bitkisini videoda görünmesi için ödünç aldığını ve sahibine geri verdiğini ifade ederek amacının tartışma başlatmak olduğunu belirtti.

Almanya'da Hint keneviri yetiştirmek ve bitkisine sahip olmak yasak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı