Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yasağın böylesi görülmedi

Eintracht Frankfurt maçı için büyük önlemler alınırken bugüne kadar görülmemiş bir yasak da konuldu. Frankfurt taraftarları, tribüne giremeyecekleri gibi Darmstadt kentinde de dolaşamayacak.

DHA
SON GÜNCELLEME

Özellikle aynı bölgenin takımlarının taraftarlarına karşı azgınlıklarıyla tanınan Eintracht Frankfurt'un ultra grubu, ligin ilk yarısında oynanan maçta Darmstadt taraftarlarına saldırmıştı. İki takımın taraftarlarının kavgasında çok kişi yaralanmıştı.

Darmstadt kulübü Cumartesi günü oynanacak maçta da olay çıkmasını önlemek için Frankfurt taraftarlarına tribün yasağı getirdi ve misafir takıma bilet ayırmadı. Bunun yanında Darmstadt şehir idaresi ve emniyet teşkilatı bir adım daha ileri giderek Frankfurtlu taraftarların kentte dolaşmalarını yasakladı. Alınan yasak kararına göre Cuma akşamı saat 19.00 ile pazar sabahı saat 07.00 arasında, Eintracht Frankfurt forması giyen, şal, bere takan, bayrak taşıyan kişiler Darmstadt'ta dolaşamayacak. İstasyon ve şehir merkezinde tedbir alacak polisler yasağı delmeye çalışanları gözaltına alacak.

BÜYÜK TEPKİ
Bu karar büyük tepki gördü. Eintracht Frankfurt, kendilerine danışılmadan alınan bu kararı protesto etti. Bir avukatlık bürosu yürütmenin durdurulması için mahkemeye başvurdu. Yasak nedeni ile Türkiye de nasibini aldı. Başbakan Merkel'in partisi CDU'nun Main Taunus bölgesi gençlik teşkilatı başkanı Frederic Schneider twitter üzerinden şöyle bir mesaj yayınladı:

"Sadece başka bir takımın taraftarı oldukları için insanları bir kente almamak. Türkiye mi? Hayır Darmstadt."

OLAYLAR BAŞLADI
Yasağa rağmen olayların önlenebilmesi zor görülüyor. Yasak kararı salı günü açıklandı. Daha o akşam 70-80 kişilik Frankfurt grubu Darmstadt şehir merkezinde bir lokalde toplandı. Lokal sahibinin verdiği bilgiye göre bir anda kapıdan giren grup efendice masalara oturdu. Bir süre sonra bir yerden emir almışçasına dışarı fırladılar ve büyük bir meydan kavgası yaşandı.

Cumartesi günü de 3 bin civarında Frankfurt taraftarının yasağa rağmen Darmstadt'a gideceği belirtiliyor. İki kentin arası sadece 30 kilometre.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler