« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yasağın altından prim çıktı

Dünya Şampiyonası kampında sakatlanan milli oyuncunun sigortası eski takımı Beşiktaş’taki ücretinden ödendi. TBF aradaki farkı kazanılan ikincilik sonrası verilen primlerle kapatıldığını savundu ama Engin Atsür kalan farkı Kanarya’dan istedi.

Ahmet Ercanlar
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’ye basketbolda transfer yasağı gelmesinin ardındaki altındaki gerçek ortaya çıktı: Engin Atsür’e ödenmesi gereken 1 yıllık ücret...
Ancak konu göründüğünden biraz daha karışık. Çünkü problemin kökü 2010 yılına kadar gidiyor. Şu anda Galatasaray Medical Park forması giyen milli oyuncu 2010 yılı yazından Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye transfer olduktan hemen sonra Milli Takım kampında sakatlık yaşadı. Her Milli Takım oyuncusu gibi Engin de sigortalandığı için oynamadığı dönemin parasını TBF’nin yaptığı sigorta üzerinden alacaktı.

‘MUHATAP BİZ DEĞİLİZ’

ANCAK federasyon milli basketbolcunun sigortasını eski takımından aldığı ücret üzerinden yaptı. Bu sebeple de Engin, Fenerbahçe ile anlaştığı parayı değil Beşiktaş’tan aldığı ücreti sigorta şirketinden tahsil edebildi. Bunun üzerinde de milli basketbolcu kalan ücretini almak için Fenerbahçe’ye başvurdu. Sarı lacivertli yetkililer ise aradaki farkın kendileri tarafından değil Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ödenmesi gerektiğini söyledi. Zaten Engin, Fenerbahçe’de oynadığı ikinci senenin ücretini aldı.

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA HALLETTİK

TÜRKİYE Basketbol Federasyonu ise taraflara konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Biz Dünya Basketbol Şampiyonası’nda oynamamasına karşın Engin Atsür’e oynamış arkadaşları kadar prim dağıttık. Dolayısıyla aradaki sigorta farkını da böyle kapatmış olduk. Bu sebeple bizim kapatmamız gereken herhangi bir borç yok.”
Buna karşın bu ihtilaf CAS’a taşınmış durumda. Buradan çıkan karara göre sarı lacivertlilerin milli oyuncuya aradaki ücreti ödeyip ödemeyeceği belli olacak. Bu arada F.Bahçe transfer yasağının kaldırılması için de girişimlerini sürdürüyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler