Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yasadışı yabancılar için lüks otel

  Hüseyin TÜCCAR/BURSA, (DHA)
  13.10.2008 - 11:50 | Son Güncelleme:

  BURSA’da, yurda kaçak giren ve çeşitli suçlara karışan yabancıların, sınırdışı edilinceye kadar barınmaları ve rahat etmelerini sağlamak amacıyla otel inşa ediliyor. Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü yanında yapılacak otelin yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

  200 metrekare alan üzerine yaptırılacak 3 katlı otelin 140 bin YTL'ye mal olacağı açıklandı. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Sözleşmesi gereğince yabancıların rahat etmeleri amacıyla yapılacak otelde duş, tuvalet ve yemekhanelerin yeraldığı bölümlerle, televizyon ve telefon da bulunacak. Geçen Nisan ayında Ankara Yolu Duaçınar Mevkisi'ndeki modern binasında hizmet vermeye başlayan Yabancılar Şube Müdürlüğü yanında yıl sonunda hizmete girecek otelde vize ihlali, izinsiz çalışma, yurda kaçak girme ve fuhuş suçlarından yakalanan yabancıların, sınır dışı işlemleri tamamlanıncaya kadar barınma ve yemek ihtiyaçları karşılanacak.

  Yılbaşından bugüne kadar vize ihlali yapan, izinsiz çalışan ve yurda kaçak giren 324 yabancının yakalanıp sınırdışı edildiği Bursa’da, 19 bin 583 kişiye oturma izni, 641 yabancı uyrukluya da çalışma ve oturma izni verildiği bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı