Gündem Haberleri

  YAŞ üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti

  AA
  01.08.2012 - 10:29 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin küresel ve bölgesel güç olma yolunda emin adımlarla ilerlerken merkezinde bulunduğu coğrafyada barış, istikrar ve huzurun kalıcı olarak sağlanması için de katkı vermeye devam ettiğini belirterek, “Tarihimizin bize yüklediği insani ve vicdani sorumluluğun bir gereği olarak bölgemizde çatışmaların ve savaşların son bulması, dost ve kardeş halkların barış içinde yaşaması için samimi gayret sarf ediyoruz” dedi.

  Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Başbakan Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti.
  Erdoğan, Aslanlı Yol'un başında komutanlar tarafından karşılandı. Şura üyeleri, Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında, üzerinde “YAŞ üyeleri” yazan çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol'dan yürüdü.

  Erdoğan'ın, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Erdoğan başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

  ANITKABİR ZİYARETİNDEN KARELER

  Burada Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan, şunları kaydetti:
  “Büyük Atatürk;
  Yüksek Askeri Şura çalışmaları vesilesiyle bulunduğumuz banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Cumhuriyetimizin banisi olarak tüm gazi ve şehitlerimizi bugün bir kez daha şükranla yad ediyoruz.
  Türkiye'yi şehit ve gazilerimizin bizlere gösterdiği hedef doğrultusunda, onlardan devraldığımız miras ve ilhamla yürütmeye azim ve kararlılıkla devam ediyoruz.
  Türkiye küresel ve bölgesel güç olma yolunda emin adımlarla ilerlerken merkezinde bulunduğu coğrafyada barış, istikrar ve huzurun kalıcı olarak sağlanması için de katkı vermeye devam ediyor.
  Tarihimizin bize yüklediği insani ve vicdani sorumluluğun bir gereği olarak bölgemizde çatışmaların ve savaşların son bulması, dost ve kardeş halkların barış içinde yaşaması için samimi gayret sarf ediyoruz.
  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de kadim tarihinden ve şanlı zaferlerinden aldığı ilhamla güçlü, modern ve caydırıcı yapısıyla ülkemizin güvenliğinin, bölgemizin barış ve istikrarının teminatı olmaya devam ediyor.
  Bu şuurla yürüttüğümüz Yüksek Askeri Şura çalışmalarının, ülkemize, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyorum.
  Ruhun şad olsun.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı