Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yaş, icraat, diyalog

  Erdinç ÇELİKKAN / ANKARA
  01.06.2017 - 23:30 | Son Güncelleme: 01.06.2017 - 23:30

  CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Metal eskimesi görüyorum” dediği AK Parti’de 2017 kongreler, 2018 icraatlar dönemi olacak.

  Erdoğan, 2019’daki seçimlerde adayları ‘yaş’, ‘icraat’ ve ‘diyalog’ gibi özelliklerine göre belirleyecek. Bu yıl sonuna kadar yapılacak kongrelerle AK Parti’nin tüm il, ilçe ve belde yönetimleri yenilenecek. Partiyi 2019’da yapılacak iki seçime götürecek ekipler ağırlıklı olarak gençlerden oluşacak. Ramazan Bayramı’nın ardından başlayacak yenilenme sürecinde 81 il ve 970 ilçede kongreler tamamlanarak, ‘icraat yılı’ olarak nitelendirilen 2018’e yeni yönetimlerle başlanacak.

  ŞİKÂYETLER DE ETKİLİ
  Erdoğan’ın 2019 yılına kadar izleyeceği yol haritasında adayların belirlenmesinde en önemli kıstası icraatlar olacak. Erdoğan, 2 yıllık süreçte parti teşkilatlarından halkla iletişime önem vermelerini, sorunlara anında çözüm bulmalarını ve parti ayrımı olmadan herkese ulaşmalarını da isteyecek. Erdoğan’ın aday tercihinde CİMER, BİMER ve AKİM’e milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla ilgili vatandaşlardan gelen şikâyetlerin de etkili olacağı belirtiliyor. Erdoğan’ın halkla iletişimi iyi olmayan vekilleri tercih etmeyeceği ifade ediliyor. 

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı