Ege Haberleri

EGE

  Yaş günü pastası

  İZMİR, (DHA)
  16 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ağustos 2012 - 13:58

  Ak Parti İzmir'de kuruluşunun 11'inci yıldönümünü sade bir törenle kutladı. Yıldönümünün Ramazan'a ve Kadir Gecesi'ne denk gelmesi nedeniyle iftar yemeği verildi.

  AK Parti 11. kuruluş yıldönümünü kutlarken İzmir'de kurucu İl Başkanı İsmail Katmerci, partiyi kurmakta zorlandığını, ilçe başkanlığı önerdiği çok sayıdı kişinin önce kabul edip sonra reddetliğini belirterek, “İzmir'in konumu farklıydı. AK Parti Anadolu'da kolay kuruldu ama İzmir'de zorlandık” dedi.
  Ak Parti İzmir'de kuruluşunun 11'inci yıldönümünü sade bir törenle kutladı. Yıldönümünün Ramazan'a ve Kadir Gecesi'ne denk gelmesi nedeniyle iftar yemeği verildi. Bordo Yeşil Restoran'da verilen yemeğe partinin kuruluşundan bu yana görev yapan milletvekilleri, il başkanları, il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ile belediye ve il genel meclis üyeleri katıldı. İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yaklaşık bin kişinin katıldığı kutlamada konuklara kurufasulye, pilav ve tavuk ikram edildi. Konuklar yemeklerini ney eşliğinde yedi. Konuklar salonu girerken polis tarafından arandı.
  Kutlamaya AK Parti İzmir milletvekilleri Aydın Şengül, Mehmet Tekelioğlu, Hamza Dağ, Nesrin Ulema, İlknur Denizli, İl Başkanı Ömer Cihat Akay, kadın ve gençlik kolları il başkanları katıldı. Toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şiir klibi gösterildi.
  AK Parti'yi 2011 yılında İzmir'de kuran ve il başkanlığını yapan eski İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, partiyi 31 kişiyle kurduklarını sayıyı 50 kişiye tamamlayamadıklarını, ilçe başkanı olması için teklif götürdükleri birçok kişinin kabul etmediğini anlattı. Katmerci, “İyi ki partinin kuruluşunda tuzumuz oldu. Dünya markası olduk. Kurucu listesine giren kardeşlerime minnet duyuyorum. 31 kişiyle yola çıktık. Kurucular Kurulu'nu 50 kişiye tamamlayamadık. Vardı da biz mi yazmadık. Bazı ilçelerde ilçe başkanı bulamadık. Görüştüğümüz kişiler önce kabul etti, iki gün sonra arayıp ‘beni affedin’ dedi. İzmir'in konumu farklıydı. AK Parti Anadolu'da kolay kuruldu ama İzmir'de zorlandık. Ancak başarılı olduk. Çünkü fedakarca çalıştık. Erken seçimi ilk gündeme getiren İzmir teşkilatları oldu” dedi.


  TÜRK İNSANININ BAŞI YERDEN KALKTI
  Ak Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, 80 yıldır başı eğik, boynu bükük olduğunu öne sürdüğü Türk halkının AK Parti ile başının yerden kalktığını söyleyerek, “Anadolu insanının güveni geldi. Bu ülkede 80 yıldır hep başımız öne eğik boynumuz bükük vaziyetteydik. AK Parti başımızı yukarı kaldırdı. Anadolu insanı Tayyip Erdoğan'da kendisini gördü” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı