Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yaş 70, etiği öğrenemedi işi bitecek

  Turan YILMAZ
  13.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.07.2007 - 00:22

  Başbakan Erdoğan, dünkü Muğla mitinginde, yeniden alevlenen cumhurbaşkanlığı tartışmasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a sert çıktı. Cumhurbaşkanını halkın seçmesine karşı çıkan CHP’nin milletten kaçtığını savunan Erdoğan, Baykal’a ’Hodri meydan’ dediği konuşmasında şunları söyledi:

  BAYKAL BİR ALEMDİR Sayın Baykal bir alemdir. Akşam yatar bir başka, sabah kalkar bir başka. Aynen böyledir. Bir dediği bir dediğini tutmaz. Sayın Baykal, ’Parlamento içinden cumhurbaşkanı istemiyoruz’ diyor. Bu ne demektir biliyor musunuz? Bu bir defa demokrasiye saygısızlıktır. Bu, cumhura saygısızlıktır. Halk 550 milletvekili gönderiyor. Bu milletvekillerinin içinde cumhurbaşkanlığı yapacak bir tane adam yok mu? ’Dışarıdan’ diyor. Biz dışarıdan olanları da gördük. Niye bunu kabullenmiyorsun? Ha, bunu istemiyorsan gidelim millete. Bakalım kim cumhurbaşkanı olacak? Başımız, gözümüz üstünde.

  MIZIKÇILIK YAPIYOR Daha ne diyelim? Biz çıkış yolu arıyoruz, Sayın Baykal tıkamak için mızıkçılık yapmaya başladı. Mızıkçılık yapıyor daha şimdiden. Şimdiden kapıları kapıyor. Çünkü başına gelecek olanı biliyor. Millete gidemez. Sayın Baykal siyaseti bugüne kadar millete rağmen yapmıştır. Milletle beraber yapmamıştır. Ben kendisine söylüyorum: Eğer kendine inanıyorsan, güveniyorsan hodri meydan millete gidelim ve millet cumhurbaşkanını seçin.

  ÜSLUBU ÇOK ÇİRKİN Zaten çok çirkin üsluplar kullanıyor. Edep, adap çizgisinden uzak, siyasi etikten uzak. Yaş 70 olmuş ama hálá bakıyorsunuz siyasi etik diye bir şey yok. Zaten büyük bir meşruiyet krizi içerisinde. Göreceksiniz 22 Temmuz’da işi bitecek.

  İKİ TÜRKİYE FOTOĞRAFI Türk halkı kavga istemiyor. İki Türkiye fotoğrafı değil, tek Türkiye fotoğrafı vermek istiyoruz. Biz buyuz. Ayrımcılık tohumu ekmek istiyorlar. Kin, nefret tohumları ekmek istiyorlar. Bir taraftan, Sayın Baykal PKK bayrağının önünde konser verenlerle beraber seçim meydanlarında dolaşıyor. Neymiş? Sanatçıymış. Bizim o tür sanatçılarla da işimiz yok. Bu ülkede kimsenin aramıza nifak tohumları ekmeye hakkı yoktur. Çıkmış şimdi diyor ki; ’Biz devleti böldürmeyeceğiz. Demek ki senin böyle bir karın ağrın var, böyle bir derdin var. DHA

  Sen kimsin yahu

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Manisa’daki mitingte ise CHP Lideri Deniz Baykal’ın "AKP’nin bir militanını Çankaya çıkarmayacağız" sözlerine, "Şu çirkinliğe, siyasi etikten nasibini almamış Baykal’ın söylediğine bakın. Sen kimsin yahu, bunun adı nedir, dört dörtlük ayırımcılık. Parlamento içinden Cumhurbaşkanı olmaz diyor. Lafa bak lafa. Sen nasıl demokratsın" diye yanıt verirken, AKP’liler, "Terörist Baykal" diye bağırdılar. Erdoğan’ın Manisa mitinginde, AKP’lilerin ’Maskeli Beşler’ filminin afişinden esinlenerek hazırladıkları pankart dikkat çekti. Afişte parti liderleri, Baykal, Bahçeli, Ağar, Mumcu ve Uzan, ’maskeli suçlular’ olarak gösterildi. AKP’liler Erdoğan’ın 6 Temmuz’daki Samsun mitingde Baykal, Bahçeli, Uzan ve Ağar’ı ’Dalton Kardeşler’ pankartı açmıştı. CHP’liler önceki gün Amasya’da ve Çorum’daki mitinglerinde meydanlara ’Red Kit ve Dalton Kardeşler’ karikatürü asarak karşılık vermişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı