« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarışlar Kırıkkale'de

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın 2. yarışı Kırıkkale'nin Hasandede beldesinde başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hasandede Belediyesi, Diversey Kimya, Türk Kızılayı ve ODTÜ Spor Müdürlüğü sponsorluğunda Ankara Doğa Sporları ve Off Road Kulübü tarafından organize edilen yarışlara İstanbul, Tekirdağ, Sakarya, Ankara ve Sinop'tan 21 araç katıldı.

Hasandede beldesinin bağlar semtinden başlayan yarışın startını, Hasandede Belediye Başkanı Malik Ejder Coşkun ve ANDOF Başkanı Muharrem Çelik verdi. İki etapta yapılacak yarışların ilk etabında otomobiller birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için kıyasıya yarıştı. Zaman zaman küçük çaplı kazaların yaşandığı yarışın ilk etabı tamamlandı.

Muharrem Çelik, ANDOFF'un geçen sezon yaptığı 3 mahalli Off Road yarışı ile herkesten takdir topladığını, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, dünyada saygın bir yer edinmiş olan Türk Kızılayı'nı da otomobil sporlarının içine girmesini sağladığını bildirdi.

Bugünkü yarışmalar öncesinde Hasandede beldesinde bazı açılışlara katılan Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner ve bazı il idarecileri de yarışları bir süre izledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz