Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarışı kazandı, farkı açtı

İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü (İKOK) tarafından düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği’nin 3. Ayak yarışı 14 Temmuz Cumartesi günü Autodrom İstanbul’da yapıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İzmir’den liderliğe yükselerek çıkan Turkcell Top Speed 458 turla yarışı kazandı ve genel klasman liderliğini puan farkını artırarak sürdürdü. İkinciliği 455 turla Team Fizy, üçüncülüğü 453 turla Kart10 Racing aldı.

İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen Prokart İstanbul Mahalli Karting Dayanıklılık Birinciliği’nin 3. Ayak yarışı 14 Temmuz Cumartesi günü İstanbul Tuzla Autodrom Pisti’nde yapıldı. Saat 17.00’de verilen startla birlikte Turkcell Top Speed, Kart10 Racing ve Team 46 arasında 6 saat boyunca büyük mücadele yaşandı. Kart10 Racing damalı bayrağı ilk gören takım olmasına rağmen, aldığı 5 turluk ceza nedeniyle 3. sıraya gerilerken, Turkcell Top Speed yarışın galibi oldu. 2011 sezonunun birincisi Turkcell Top Speed, yeni sezonda ilk kez yarış kazanırken İzmir’de yükseldiği genel klasman liderliğini de sürdürdü. Prokart’ın yeni ekiplerinden Team Fizy 2. olarak ilk kez kürsüye çıkmayı başardı. Kart10 Racing ise üçüncülüğü elde etti. Yarışta en hızlı tur zamanını Team 46’dan İdil Malgil elde etti.

İKOK Özel Teşvik kategorisinde ise birinciliği Team Fizy, ikinciliği Koçtürk Racing, üçüncülüğü Team Bat-U aldı.

Bu sonuçlardan sonra Turkcell Top Speed 47 puanla liderliğini sürdürdü. Lideri 34 puanla Kart10 Racing ikinci, 33 puanla Team Bat-U üçüncü sırada takip ediyor.
Prokart sezonunun 4. Ayak yarışı 28-29 Temmuz tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz