« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarış startı olimpiyat şampiyonundan

Üsküdar Belediyesi'nce düzenlenen 24. Uluslararası Katibim Festivali kapsamında gerçekleştirilen atletizm yarışlarının startını olimpiyat şampiyonu milli atlet Aslı Çakır Alptekin, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ile Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara birlikte verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Belediye tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve Aslı Çakır Alptekin ile Cüneyt Çakır'ın da izlediği Halk Koşusu ve Atletizm Yarışması'na 800'e yakın sporcu katıldı.

Kadınlarda 8 kilometre, büyük erkeklerde ise 10 kilometre üzerinden düzenlenen yarışlarda, erkekler genel klasmanda birinciliği Serkan Kaya, ikinciliği Medeni Demir ve üçüncülüğü Aykut Taşdemir elde etti. Kadınlarda ise Burcu Büyüksezgin birinci, Özlem Kaya ikinci, Mevla Yıldız ise üçüncü oldu.

Yarışlarda dereceye giren sporculara ödüllerini Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Numan Güzey, Aslı Çakır Alptekin ve Cüneyt Çakır verdi.

Yarışma sonrası konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Kara, Üsküdar'ın artık “Şampiyonlar Şehri” diye tanındığını dile getirerek, Aslı Çakır Alptekin gibi isimlerin bu tip organizasyonlarda yer almasının, minik sporculara rol model teşkil ettiğini ifade etti.

Londra Olimpiyat Oyunları'nda 1500 metre yarışında altın madalya kazanan Üsküdar Belediyespor Kulübü sporcusu Aslı Çakır Alptekin ise, yaptığı konuşmada, elde ettiği başarının temelinde Üsküdar Belediyesi'nin sporu tabana yayma projesinin bulunduğunu belirterek, kendisini görmek ve örnek almak isteyen minik atletlerin bu yarışmaya büyük ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır da, bir Üsküdarlı olarak, bu etkinliğe gelecek nesillere örnek olmak adına katıldığını aktararak, başarının temelinde disiplin, çalışma ve kendine güvenin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz