« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarış kızıştı

GSYİAD Başkanlığı’na adaylığını koyan Celal Emon’un ardından İsmail Sarıkaya da dün listesini tanıttı. Yönetime desteğinin süreceğini söyledi.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME
GALATASARAYLI Yönetici ve İş Adamları Derneği (GSYİAD) Başkanlığı için yarış kızıştı. Celal Emon’un üç gün önce Galatasaray Adası’nda düzenlediği gecenin ardından dün de Les Ottomans Oteli’nde adaylardan İsmail Sarıkaya listesini tanıttı ve basının karşısına çıktı.

GSYİAD Başkan Adayı İsmail Sarıkaya, sarı kırmızılı camiayı sevindirecek sürpriz bir projesini de açıkladı. Sarıkaya’nın G.Saray Kulübü’ne Florya’da yapılmak üzere ’Futbol Akademisi Hizmet Binası’ inşa ederek hediye edeceklerini duyurdu ve projeyi tanıttı.

Sarı kırmızılı kulübe ve yönetime her zaman destek olma adına yola çıktıklarını belirten Sarıkaya, "Biz asla G.Saray kongrelerinde taraf olmayacağız. Kimseye de muhalif olmayacağız. Çünkü biz göreve şartsız G.Saray’a destek olmak için talibiz. Seçilmiş yönetimlerin hep yanında olacağız. 4 Mayıs günü kırmızı oylarınızı bekliyoruz. Çünkü biz kırmızı pusulaları seçtik" diyerek listesinde bulunan kurmaylarını basına tanıttı.

Bu arada gecede ilginç bir tesadüf de yaşandı. Eski başkan Faruk Süren, gecenin düzenlendiği Les Ottomans Otel’de İngiltere ve Singapur’dan gelen misafirleriyle aynı saatte yemek yedi. İki gün önce diğer aday Celal Emon’un gecesine katılan Süren, dün İsmail Sarıkaya’nın tanıtım toplantısına "Tesadüfen buradayım" diyerek katılmadı.

Öte yanda geceye Galatasaray Yönetimi’nden ikinci başkan Mehmet Helvacı, Haldun Üstünel ve Tunca Hazinedaroğlu katılırken, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Alp Yalman, Taner Aşkın da katılan isimler arasında yer aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz