« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarınki maçı kazanmalıyız

Beko Basketbol Ligi play-off final serisi 3. maçında Efes Pilsen'i 72-70 yenerek, seride 2-1 öne geçen Fenerbahçe Ülker'de gözler yarınki maça çevrildi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Kulübü Basketbol Şubesi Direktörü Nedim Karakaş, final serisinde iki takımın da çok iyi mücadele ettiğini belirterek, “İki takım da layık olduğu şekilde mücadele ediyor. Finali hak ettiklerini gösteriyorlar. Zaman zaman bazı yetenekli oyuncular, zaman zaman da takım oyunu ön plana çıkıyor. Sonuçta basketbolseverler çok zevkli maçlar izliyor. Bizim hedefimiz şampiyonluktur, bunun için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

Karakaş, dünkü karşılaşmaya iyi başladıklarını ifade ederek, “Maçın ilk yarısında takım halinde çok iyi mücadele ettik. Takım oyunundan uzaklaşıp, ferdi oynayınca rakibimiz bu hataları affetmedi. Bizim en büyük avantajımız takım oyunu oynamamızdır. Bundan uzaklaşmamız lazım” dedi.

Seride yarın yapacakları 4. karşılaşmayı kazanmak istediklerini vurgulayan Karakaş, “Yarın sahamızda yapacağımız maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Ele geçirdiğimiz saha avantajımızı kaybetmek istemiyoruz. Dün salona gelen taraftarlarımız güzel bir mücadele izlediler. İnşallah yarın akşam da aynı güzellikle maçı kazanır, şampiyonluk yolunda ilerleriz” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz