Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yarın ziller çalıyor

  Hürriyet Haber
  13 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 13 Eylül 1998 - 00:01

  Yeni öğretim yılı yarın başlıyor. 1 milyon 300 bine yakın öğrenci okula ilk kez 'merhaba' diyecek. 1998-1999 öğretim yılında 12 milyonu aşkın öğrenci, uzun bir tatilin ardından derslerine başlayacak. 500 bini aşkın öğretmen de görev başı yapacak.

  Milli Eğitim Bakanı Hikmet Uluğbay, yeni ders yılının açılışını Amasya ve Tokat'ta yapacak. Çeşitli okul açılışları ve inceleme gezileri için Ankara dışına çıkma kararı alan Uluğbay, yarın Amasya ve Tokat, salı günü Sıvas, çarşamba günü de Yozgat'ta olacak. Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki tüm müsteşar yardımcıları, genel müdürler ve daire başkanları da yeni öğretim yılının açılış törenilerine katılmak için 80 ile gidecekler.

  ANKARA

  Ankara'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak tören saat 09.00'da öğretmen ve öğrencilerin Anıtkabir'i ziyaretiyle başlayacak. Buradaki törene Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tüm üst düzey temsilcileri, 100 öğretmen ve 1500 öğrenci katılacak. Anıtkabir'deki saygı duruşunun ardından öğrenciler Ankara Anıttepe Parkı'na yürüyüş yapacak. Saat 10.00'da ise Anıttepe Parkı'nda animasyon, dans ve müzik gösterilerinden oluşan bir şenlik düzenlenecek.

  İSTANBUL

  İstanbul'da ise ilk tören Galatasaray Lisesi önünde saat 09.30'da başlayacak ve Taksim Anıtı'na çelenk konulmasıyla devam edecek. Yeni öğretim yılı Şişli Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu'nda saat 11.00'de İstanbul Valisi Erol Çakır, Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey ve diğerin yetkililer katılmıyla yapılacak bir törenle başlayacak.

  Bu arada Kağıthane Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu öğrencileri saat 08.30'da Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey'i, saat 09.00'da İstanbul Valisi Erol Çakır'ı, Eyüp Zekai Dede İlköğretim Okulu öğrencileri de saat 10.00'da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret edecek.

  İlköğretim Haftası'nın başlaması nedeniyle Sabancı Öğretmenevi'nde saat 18.00-20.00 arası bir resepsiyon verilecek.

  İZMİR

  İzmir'de ise Vali Kemal Nehrozoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Zeki Bilgin İnanlı Nedret İlhan Keten İlköğreitm Okulu'nda yeni öğretim yılının açılış törenine katılacaklar. İlde yaklaşık 50 bin öğrenci ders başı yapacak.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı