Ege Haberleri

  Yarın İzmir asfaltlanmaya başlıyor

  İZMİR (DHA)
  08.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başkan Kocaoğlu, geçtiğimiz aylardayaşanan sıkıntıların aşıldığını, asfalt ihalesini kazanan İZBETON şirketinin Pazartesi gününden itibaren hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağını söyledi.


  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tüm beldeleri ve tüm ilçeleri öz evlat olarak gördüklerini söyledi, “Hiç ayrım yapmadık, hiç insan ayırmadık. Bütün gücümüz adil davranmamızdan geliyor. Zaten bir belediye başkanının en büyük zırhı onun adaletidir” dedi.
  Selçuk ilçesine bağlı Belevi Belde Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek Keçi Kalesi Alışveriş Merkezi'nin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Umut Oran, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Ali Engin, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Belevi Belediye Başkanı Özcan Işık ve bölge halkının katıldığı törenle atıldı.
  Törende konuşan Başkan Kocaoğlu, turizm yönünden büyük bir gelişme potansiyeli taşıyan Belevi Beldesi'nin, yapımı planlanan Ankara-İzmir Otoyolu'nun geçiş güzergahı üzerindeki alış veriş merkeziyle birlikte ticaret açısından önemli ölçüde canlanacağını söyledi. Belde belediyelerinin kapatılarak Büyükşehir'e bağlanmasına yönelik yasal çalışmalara da değinen Başkan Kocaoğlu, “Bazı yerlerde çok sıkışık, birbirinin üstüne yerleşmiş belde belediyeleri var. Bunlar birleştirilebilir. Ama belde belediyeleri toptan kaldırılamamaz. Tek kriterle belediyeciliği kaldırmak, yahut kondurmak doğru bir şey değil. Türkiye'nin en eski belediyelerinden biri 1800'lü yıllarda kurulmuş Yeni Foça Belediyesi'ni kaldırırsanız bu doğru olmaz. Belevi de böyle bir yer. Ama yasa nasıl çıkacak bilemiyoruz. Umuyoruz hak eden beldelerimiz bu işten zarar görmez” diye konuştu.
  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz aylarda asfalt ihalesinde yaşanan sıkıntıların aşıldığını, Kamu İhale Kurumu kararının ardından asfalt ihalesini kazanan belediyeye bağlı İZBETON şirketinin Pazartesi gününden itibaren hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağını söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Bu sene bize bağlı olan yerlerde problemleri bitireceğiz. 2013 yazında yeni bağlanacak 9 ilçenin birçok problemini halledeceğiz. Bir sene içinde dökeceğimiz asfaltın bedeli 189 milyon liradır” diye konuştu.
  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yasal prosedürün tamamlanmasının ardından Belevi Gölü'nün yeni alınan makinelere temizlenerek 15-20 gün içinde pırıl pırıl yapılacağını belirterek, “Bu konuda iznin çıkması için uğraşıyoruz. İzmir'de kürek yarışlarının yapılabileceği durgun bir suyumuz yok. En uygun yer Belevi Gölü. Gerekli sosyal tesisleri de yaparız. Zaten bir çekim merkezi. Kürek yarışlarıyla apayrı bir fonksiyon yükleyerek, burada turizmi geliştiririz” dedi.
  Bütün beldeleri ve bütün ilçeleri öz evlat olarak görüp çalıştıklarını vurgulayan Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:
  “Hiç ayrım yapmadık, hiç insan ayırmadık. Bütün gücümüz adil davranmamızdan geliyor. Zaten bir belediye başkanının en büyük zırhı onun adaletidir. Belediye Başkanı adil davrandığı sürece her türlü kazadan beladan kurtulur. Ama adil davranmazsa, birisine ayrı birisine ayrı davranırsa belediye başkanlığı gücünü kullanarak millete kötülük yaparsa o belediye başkanı ne kazadan ne beladan kurtulur.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı