Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yarın 100. gün

  Gamze KOLCU / ANKARA
  14.06.2017 - 23:32 | Son Güncelleme: 14.06.2017 - 23:32

  TUTUKLU öğretim görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın ihraç edildikleri görevlerine dönmek için başlattıkları ve cezaevinde devam ettikleri açlık grevi yarın 100. güne giriyor.

  Semih Özakça’nın eşi ve 24 gündür kendisi de açlık grevinde olan Esra Özakça, açık görüşte yaşananları şöyle anlattı: “Semih çok zayıflamış. Yürümekte zorlanıyor. Nuriye Hoca’nın ise kaslarında ciddi problemleri var. Elini uzatmakta ve kendini ayağa kaldırmakta dahi zorlanıyor. Tekerlekli sandalyeyle görüşe gidip geliyor, durumu kritik aşamada.” Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Prof. Dr. Vedat Bulut ise “Tutukluluk koşulları her ikisi için de hayati tehdit oluşturuyor” dedi.

  Yarın 100. gün

  'ÖLÜMCÜL SÜRECİN BAŞLANGICI'

  SANATÇI Sezen Aksu, resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından şu mesajı paylaştı: “Yönetim kademesinde görevlendirilmiş tüm vicdan sahiplerine; cuma günü, Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in açlık grevlerinde 100. gün. Yani tıbben ölümcül sürecin başlangıcı. Yaşamı savunmak için sayılı son günler... Hatırlatmak istedim... İnsanlığa olan tüm inancım ve ümidimle...” Aksu, Gülmen ve Özakça’nın açlık grevlerinin 60. günündeyken de mesaj yayımlamış “Gözümüzün önünde eriyip giderlerse, bu günahtan hangimiz azade kalabiliriz?” demişti.


  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı