« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarım saniye yavaş

Son yarışlara bakıldığında Mercedes'in, ön sıralardaki takımlardan tur başına yarım saniye yavaş olduğu ve kazanmak için bu hızı bulması gerektiği görülüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mercedes motor sporları başkanı Norbert Haug'a göre Mercedes bu yıl farkedilir ölçüde gelişim sağlasa da, henüz bu gelişim kazanmak için yeterli değil.

"Bu sezonun ilk yarısıyla ilgili fikri; daha fazlası başarıldı ama hala yapılmak zorunda bulunulan çok şey var. Bu sezon bazı yarışlarda en hızlı olmayı başardık. Nico, Çin'de pole'ü ve zaferi kazandı. Michael, Monako'da prestijli bir pole zamanı elde etti ve o yarışta Nico ikinci oldu.İki hafta sonra Michael, Valencia'da podyuma çıktı."

"Geçen sezon bu zamanda biraz daha fazla puana sahiptik. Bu da ne yazık ki Michael'in bu sezon yaşdığı teknik sorunlardan kaynaklandı. Son iki yarış rakiplerimizden tur başına yarım saniye daha yavaş olduğumuzu açıkça ortaya koydu. Bütün takım çok yakında bu farkı kapatmak için ellerinden gelenin en iyisini yapması gerektiğinin farkında."

Mekanik sorunlarının bitmesiyle sorunsuz finişler görmeye başlayan Schumacher ise, puan tablosundak yerine rağmen takımın gelişiminden umutlu olduğunu açıkladı.

"Puan tablosuna baktığınızda durum pek iyi görünmüyor olabilir. Ancak son sonuçlara ve duruma biraz daha derinlemesine bakarsanız, büyük resim çok daha olumlu. Kesinlikle net bir gelişim sağladık ve birkaç kez de manşet olmayı başardık."

Piste çıkmadan hiçbir şeyin garantisi olmadığını söyleyen Nico Rosberg ise, Hungaroring'in W03'e uygun bir pist olduğu görüşünde.

"Pist karakteri bizim arabaya çok uygun ancak bu sene yapılan tahminlerin gerçeğe dönüşme oranı çok düşük. Lastik aşınması birkez daha çok belirleyici olacak. Lastikleri doğru çalıştırmak için çok çalışmalıyız."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler