Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarım puan bile sildirmeyiz

Özdemir, “Fenerbahçe olarak yarım puanımızın dahi silinmesini kesinlikle kabul etmiyoruz” diye konuştu.Suçsuz olduklarını belirterek, “58. madde değişmesin. Virgülüne bile dokunulmasın” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE Başkan Vekili Nihat Özdemir, Futbol Federasyonu yöneticileriyle Kulüpler Birliği Vakfı üyeleri arasındaki toplantının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı. “58. madde değişmesin” diyen Özdemir, puan silme konusunda da tavırlarının net olduğunu söyledi. Özdemir, TFF ile yapılan tüm toplantılara önem verdiklerini ve futbolun kaostan çıkması için çaba verdiklerini belirterek, “Kulüpler Birliği ve TFF toplantılarında her zaman doğru bildiğimizi söylemeye çalıştık. Bir karar alındı ve ‘Burada konuşulan burada kalacak’ denildi. Açıklamaları Antalyaspor Başkanı Hasan Bey yapacaktı. Ancak bu güne kadar özel veya genel bu konuda bir açıklama yapmamıza rağmen, bütün toplantılarda söz verilmesine karşın içeride konuşulanlar medyaya veya başka ortamlara maalesef herkesin işine gelecek şekilde çaptırılarak verildi.

Bu da taraftarımız, kongremiz, yüksek divan kurulumuz önünde bize zorlu koşullar yaşattı. Hiç söylemediğimiz fikirler, ben, Ali Koç ve Cihan Kamer’in ağzından çıkmış gibi aktarıldı. Bu kez içeride ifade ettiğimiz, ‘Burada ne konuştuysak dışarı çıkacağız ve sözlerinizi tutmadığınız için içeridekileri açıklayacağız’ dedik” diye konuştu. Özdemir şöyle devam etti:

Dikte kararları kabul etmiyoruz

“İçeride şunu söyledik; ‘Biz herhangi bir şekilde herhangi bir yarım puan dahi kesilmesi, puan kesilmesi, para cezası verilmesi ve UEFA’nın dikte ettiği kararları kabul etmiyoruz. Suçsuz olduğumuza, masumiyet karinesine inanıyoruz. Bunun da böyle olması gerektiğini ifade ettik. Yarım puan, puan cezası veya para cezası verilemez. 26 Ocak’ta bunun tartışılmasına da lüzum yoktur.

58. Madde değişmesin, virgülüne bile dokunulmasın. Buna TFF’nin yetkisi vardır. Kim suçluysa, kimin suçlu olduğuna inanıyorsa, gerekli savunmayı sağlayarak gerekli kararı versin’ dedik.”

HASAN AKINCIOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI / WEB TV

Kim suçluysa cezasını çeksin

Genel Kurul’da bu durumun puan cezasına ve para cezasına çevrilmesine ve “UEFA istiyor” gerekçelerine katılmadıklarını da ifade eden Nihat Özdemir sözlerini şöyle tamamladı:

“58. Madde uygulansın diyoruz ve kim suçluysa uygulansın istiyoruz. Ancak kimin suçlu veya suçsuz olduğunu anlamak için süreye ihtiyaç vardır. Sözlü yazılı savunmasını herkes vermelidir ve TFF, PFDK delillere, yeni adreslere bakıp, şahitleri dinleyip karara varmalıdır. Tüm medya duysun diye bunları açıklamaya kararı verdik.

Yıldırım için konuşmadım

FENERBAHÇE Başkan Vekili Nihat Özdemir geçen hafta yapılan Kulüpler Birliği toplantısındaki, “Aziz Yıldırım’ın mektubunda yazanlar için kulübü bağlamaz” ifadesi kullandığı iddiasını da yalanladı.

Yıldırım’ın açıklamasına yorum yapmadım

Özdemir, “Öyle bir açıklamam olmadı, Sayın Aziz Yıldırım’ın açıklamasıyla ilgili tek bir cümlem olmadı. Sayın Aziz Yıldırım açıklamayı avukatlarıyla göndermişti ve bizim haberimizin olmadığını söyledim. İçeriğiyle ilgili arkadaşlarımla tartışmadan herhangi bir fikir zaten söyleyemem” dedi.

İŞTE ALİ KOÇ VE NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI / WEB TV

Dayanacak gücümüz kalmadı

TFF ile Kulüpler Birliği toplantısının ardından F.Bahçe Asbaşkanı Ali Koç da sert açıklamalarda bulundu. Koç, “İlk günden bu yana 5 ay geçti. . Başkanımız, yöneticilerimiz savunma hakkı kullanamamışken, F.Bahçe’ye ne ceza verileceği konuşuluyor. Halbuki 8 kulübün adı geçiyor. Toplantıda, bizlere adil bir savunma hakkı verilmesi için mücadele edilmesini istedik. 26 Ocak’taki genel kurulun gereksiz olduğunu, 58. maddenin değişmemesi gerektiğini savunduk” dedi. Koç, şöyle devam etti: “UEFA, olayın Türkiye’nin iç işleri olduğunu açıklamıştır. Ama sürekli bize UEFA maşası ve sopası gösterilmektedir. UEFA’nın neden bu topa bu kadar girdiği araştırılmalı.”

Aklanma değil görevsizlik

ÖZEL yetkili savcılığın yürüttüğü ve 2006 yılına ait bir dosya ile “teşvik primi” soruşturmasına giren Galatasaray’la ilgili olarak görevsizlik kararı verildi. Savcı Mehmet Berk tarafından verilen kararda şüpheliler Adnan Polat, Bülent Tulun ve Mustafa Kabasakal’ın eylemlerinde örgütsel bir bağlantının tespit edilemediği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz