Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yarım milyon dolarlık dolandırıcı yakalandı

  A.A.
  31.08.2006 - 14:40 | Son Güncelleme:

  Antalya'da çok sayıda İngiliz turistin yaklaşık 500 bin dolarını dolandırdığı belirtilen kişi, Fethiye'de kaldığı aparta düzenlenen operasyonda yakalandı.

  Kendisini Marmaris'teki bir kuyumcunun ortağı ve öğretmen olarak tanıtan, bu yolla Antalya'da çok sayıda İngiliz turisti dolandırdığı iddia edilen E.T'nin (39) fotoğrafı tüm illerdeki polis merkezlerine dağıtıldı. Fethiye'de çarşıda gezen E.T, şüpheli hareketleriyle devriye gezen asayiş ekiplerinin dikkatini çekti. Asayiş ekipleri, takip ettikleri kişinin dolandırıcılık suçundan aranan ve fotoğrafı gönderilen E.T. olduğunu tespit ettiler. Bunun üzerine E.T'nin kaldığı yer belirlendi ve ailesiyle tatil yaptığı aparta operasyon düzenlendi. Operasyonda yakalanan E.T'nin üzerinde sahte kimlik bulunduğu öğrenildi.

  Antalya'da çok sayıda turisti dolandırdığı iddia edilen E.T'nin, ”turistlere kendisini Marmaris'te bir kuyumcu dükkanının ortağı ve öğretmen olarak tanıttığı, bu şekilde turistlerin güvenini kazandığı, onlarla bir süre arkadaşlık ettikten sonra altın satmak bahanesiyle paralarını alarak Antalya'dan ayrıldığı” belirtildi. E.T'nin İngiliz turistlerin yaklaşık 500 bin dolarını dolandırdığı ileri sürüldü. E.T, Antalya'dan gelen ekiplere teslim edildi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı