« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarım Beşiktaş

Beşiktaş Ankaragücü'nü zor da olsa 1-0 yenerek topal karınca misali, inatla yoluna devam etmeye çalışıyor. Oyuna müthiş bir futbol ve tempo ile başlayarak hem bizleri hem de konuk futbolcuları şaşkına çevirdiler. Golü attıktan sonra da o bildiğimiz rutin futbola geri döndüler. Bizleri de sıkıntıdan öldürdüler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, bir kısım futbolcusunun sadece koşup mücadele ettiği, bir kısım futbolcusunun ise top oynamaya mecalinin olmadığı bir takım olmuş. Kısacası geridekiler ellerinden geleni yaptı, şut çekti, pozisyonlar buldu, hatta 3 puanı getirecek golü de attı. İlerdekiler ise yan gelip yattı.  

Eliniz mahkum, takımda 3 veya 4 tane defans oyuncusu oynatmak zorundasınız. Önünde de e

Erdoğan Aksoy yazıyor

n az 1 tane ön libero her eve lazım. Buraya kadar tamam. Hatta ikinci bir ön libero Fink'e de tamam diyelim. Fakat geri kalan futbolcuların tamamını alın birini, vurun ötekine.
Denizli'ye acıyorum doğrusu. Öylesine birbirini tamamlayamayacak futbolculardan kurulu bir kadrosu var ki, 15 kişiyle sahaya çıksa yine de arzulanan Beşiktaş'ı seyrettiremez bizlere. Artık Ocak ayında yine milyon eurolarla transferler yapılır. Tabii gönderileceklere gitmeleri karşılığında çakıl taşı verilmeyecek. Hep aynı senaryo, eski tas eski hamam.

Takımda Sivok ve Ferrari gibi 2 tane vasatın üstünde stoper olduğundan dolayı, İbrahim Toraman gibi bu mevkide belki de daha iyi oynayabilecek bir futbolcunun zorla sağbek oynatılmasını anlayamıyorum. Madem Toraman'a bu kadar güveniyorsunuz, o halde göbekte oynatılmak için transfer edilen 2 yabancıya neden gerek duyuldu, bilemiyorum. Aynı şey İbrahim Kaş için de geçerli. 2 İbrahim de ya stoperde oynar, ya da yedek kulübesinde oturur. Çünkü sağbekte topla güreşir gibiler.

Elimde imkanım olsa kaptanlık pazubantını kendi ellerimle takarım Ernst'in koluna, her maçta performansını düşürmeden, özverili oyunu ve örnek kişiliği için. Fink ise iyi niyetine rağmen yine de Cisse kadar bile yararlı değil henüz. Öte yandan alternatifleri arasında da belki de en iyisi. Zamanı geriye döndürebilsek Fink yerine, Ernst’in arkasında değil de önünde oynayabilecek bir futbolcunun alınmasını tavsiye edeceğim, ama nerdeee…

Nihat ise sağ kanada kapağı atmış pozisyonunda. Artık gol atamamanın stresini yaşamaz sanırım. Orada da istenilen futbolu sergileyemeyince yerini Ekrem'e bıraktı. İşte o anda nedense aklımıza Serdar Özkan geldi. Nobre deyince de nedense Figer geliyor…
Tello ile Yusuf takımın el freni gibiler. Eğer maçın temposunu kendi tempolarına düşürebilirlerse arada bir iki çalımla işi bitirmeye çalışıyorlar. Günümüzde bu şekilde futbol oynamaya çalışan üst seviye bir takım göremiyorum. Zaten Beşiktaş'ın sorunu da burada başlıyor. Forvetin zaten gol atmaya mecali yok, bir de kendilerine destek olması gereken orta saha yürüyerek futbol oynamaya kalkınca gol atmak da mucizelere kalıyor tabii. Allah'tan geçen yıl iyi bir muhalefet sergilendi de Elyasa alınmadı. Yoksa İsmail'in şutunda top kimin kafasına çarpıp da gol olacaktı?

Şimdi sırada Wolfsburg maçı var. Umarım bu maçta Ankaragücü karşısında ilk 15 dakikada oynanan futbol 90 dakikanın tümüne yayılır. Aksi takdirde işimiz şansa kalmış demektir.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz