« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarı finali görürüz

Ligde son ana kadar şampiyonluğu kovalayacaklarını söyleyen Sadri Şener, “Ama Avrupa Ligi’nde gruplara kalmak bizim için çok önemli. Avrupa’da yarı finale kadar gidebileceğimize inanıyorum” dedi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

BU sezon lig dışında Avrupa’nın da kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirten Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, “Ligin 8. haftasında oynayacağımız Galatasaray maçıyla boyumuzu ölçeriz. Bizim lig dışında çok önemli bir hedefimiz daha var. Avrupa Ligi’nde gruplara kalmak, bize hem ekonomik, hem de isim olarak sınıf atlatır. Yurt dışı kampında oynadığımız rakiplere bakılırsa, yarı finale rahatlıkla gidebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Tüzüğü mü değiştirelim

Bununla birlikte ligde şampiyonluğu son ana kadar kovalayacaklarını da söyleyen bordo mavililerin başkanı sözlerini şu ilginç örnekle sürdürdü: “Zaten kulüp tüzüğündeki 1´inci maddeyi değiştireyim, diye düşünüyorum. O madde, ‘Trabzonspor’un kuruluş gayesi, ligde şampiyon olmaktır’ şeklinde olabilir. Yoksa bu kadar masraf yapılmaz.”

Gabric’le anlaştık

Transferin hiçbir zaman gündemlerinden düşmediğini belirten Başkan Şener, almayı planladıkları Hırvat futbolcu Drago Gabric konusunda şunları söyledi:
“Gabric’le her konuda anlaştık ve kulübüne teklif yaptık. Önümüzdeki günlerde bize isteyecekleri bonservis bedelini haber verecekler. Gabric, zaten buraya gelmeyi çok istiyor. Çok genç bir oyuncu ve istikbal vadediyor. “

Rakiplere gönderme

Ayrıca Fenerbahçe ve Galatasaray’ın transferlerine de değinen Sadri Şener rakiplerine göndermede bulundu ve “Biz de onların aldığı oyunculardan transfer etmek istesek, bunu yaparız. Ama bu tür oyuncular, sorunlu olabiliyor. Mesela Lincoln çok iyi oyuncu ama problemli. Zaten flaş transfer tarifi nedir, tam bilmiyorum. Gece kulübüne çok giden flaş transfer mi oluyor?” diye sordu.

Başbakan’dan stat isteyeceğim

TRABZONSPOR Başkanı Sadri Şener, kombine bilet ve stat konusundan artık yorulduğunu dile getirirken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’a büyük bir stat yapma düşüncesinde olduğunu söyledi. Şener, “Rize’deki stat açılışına gideceğim ve başbakanla görüşmeye çalışacağım. Kendisinden Trabzon’a güzel bir stat yapmalarını rica edeceğim“ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz