« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarı finale çıkan takımlar belli oldu

Sırbistan'da devam eden Avrupa Hentbol Şampiyonası'nda üst tura çıkan takımlardan oluşan 1. ve 2. Grup'un 3. tur karşılaşmaları yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
1. Grup'ta lider olan ve daha önce yarı finale çıkmayı garantileyen ev sahibi takım Sırbistan, Belgrad Arenası'nda Makedonya'ya 22-19 yenildi. 1. Grup'un karşılaşmalarında İsveç'i 31-24 skorla mağlup eden Danimarka, 1. Grup'un ikincisi olarak yarı finale çıktı.

1. Grup'un karşılaşmalarında Polonya Almanya'yı 33-32 skorla yendi.

Sırbistan'ın 7 puanla lider olduğu 1. Grup'ta, 6 puan toplayan Danimarka ikinci, 5 puanla Makedonya üçüncü, 5 puanla Almanya dördüncü, 5 puanla Polonya beşinci ve 2 puan toplayan İsveç son sırada yer alıyor.
2. Grup'ta lider olan ve daha önce yarı finale çıkmayı garantileyen İspanya Novi Sad kentindeki Spens Hall Spor Salonu'nda Slovenya'yı 35-32 skorla mağlup etti. Macaristan ile 24-24 berabere kalan Hırvatistan 2. Grup'un ikincisi olarak yarı finale çıktı.

2. Grup'un son karşılaşmasında ise Fransa İzlanda'yla 29-29 berabere kaldı.

İspanya'nın 9 puanla lider olduğu 2. Grup'ta, 7 puan toplayan Hırvatistan ikinci, 4 puanla Slovenya üçüncü, 4 puanla Macaristan dördüncü, 3 puanla İzlanda beşinci ve 3 puan toplayan Fransa son sırada yer alıyor.
Şampiyonaya başlayan 16 takımdan bir üst tura çıkan 12 takım, 1. ve 2. grup olmak üzere iki ayrı grupta yer aldı. 6'şar takımdan oluşan iki grupta birinci ve ikinci sırada yer alan 4 takım yarı finale yükseldi.
27 Ocak'ta oynanacak yarı finalde, ev sahibi takım Sırbistan, Hırvatistan ile karşılaşacak. İspanya, Danimarka'yla oynayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz