Gündem Haberleri

  Yargılanmadan ölme

  İzlemin: Sinem VURAL
  17.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rock Tatili Foça'da konserler hız kesmiyor. Festivalin ikinci günündeki Duman performansının ardından sıra Mor ve Ötesi, Yasemin Mori ve Kurban'daydı. Hem sahnedeki gruplar hem de alandaki gençler, şiddetli lodosa inat eğlenmeyi bildi.

  FESTİVALDEN FOTOĞRAFLAR  

  Foça İngiliz Burnu'ndaki müzik festivali "Rock Tatili Foça"nın üçüncü günü Marsis, Dinar Bandosu, Baba Zula, Yasemin Mori, Kurban ve Mor ve Ötesi sahne aldı. Yasemin Mori sahneye çıktığında çıkan lodos yüzünden zor anlar yaşarken genç kitlenin tepkisinden yeni albümlü genç şarkıcının daha şimdiden sağlam bir hayran kitlesi yarattığı görülüyordu.

  Kurban sahneye çıktığında ise seyirciler resmen coştu. Grup, eski şarkılarının yanı sıra yakın gelecekte çıkması planlanan yeni albümlerinden şarkılarını da seslendirdi. Lodosun sesi dağıtması ve alanda sesin sağlıklı duyulamamasına rağmen konser alanını dolduran binlerce genç şarkılara koro halinde eşlik etti.

  Mor ve Ötesi gece 01.10'da sahnedeydi. Saatin geç olmasına rağmen tek bir kşi bile alandan ayrılmazken coşku "Uyan" parçası ve lodosun hızını esmesiyle birlikte doruğa çıktı. Mor ve Ötesi sırasıyla "Pis", "Ayıp Olmaz mı", "Kördüğüm", "Sonbahar" ve "Yardım Et"i söyledi. "Cambaz"ı hep bir ağızdan seyircilerle birlikte söyleyen Harun Tekin, "Buradan gerçekten çok güzel görünüyorsunuz" dedi. Tekin "İddia" parçasının ardından "Aranızda aşık olan var mı? Olmayan var mı? Bu şarkının hangisi için yazıldığını gerçekten bilmiyorum" diyerek "Aşk İçinde"yi söyledi.

  Kenan Evren'e eleştiri

  "Darbe" parçasının ardından Harun Tekin tartışma yaratacak şu açıklamayı yaptı: "Marmaris'teki ressama selamlar. Kenan Paşa'dan tek ricamız yargılanmadan önce ölmemesi. Daha onunla işimiz var. Daha önce Türkçe müzik yapan bir grup Kenan Evren'e sallasa inanmazdım. Bunun altında sizin imzanız var. Teşekkür ederiz. Darbe marbe yok. Darbe isteyenler başka kapıya." Bu söylemi alkışlarla karşılanan Tekin daha sonra sırasıyla "Parti", "Kış Geliyor", "Serseri", "Yaz Yaz", "Son Deneme", "23", "Küçük Sevgilim", "Sevda Çiçeği", "Deli", "Daha Mutlu Olamam" ve "Bir Derdim Var"ı söyleyerek gece 03.00'da hâlâ dolu olan alana veda etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı