ANKARA HABERLERİ

Yargıç savcıyı fena haşladı

Hürriyet Haber
24.12.2006 - 00:00Son Güncelleme :

Yargıtay 5. Ceza Dairesi Başkanı Cevheroğlu, Savcı Demiroğlu’na "Cumhuriyet Savcısı olarak icra hakimliği kaleminde dosya peşinde ne işiniz var" diye çıkıştı.

Hürriyet Haber

GİRESUN Cumhuriyet Savcısı İbrahim Demircioğlu, Ankara Cumhuriyet Savcısı olduğu dönemde mezat salonundaki bazı ihalelere fesat karıştırdığı ve yargı mensuplarını etkilediği iddiasıyla yargılandığı Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nde Hakim Hayrettin Cevheroğlu tarafından azarlandı. Duruşmada, aralarında Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Mehmet Çavuşoğlu’nun da bulunduğu bazı tanıklar dinlenirken, Demircioğlu ile birlikte yargılandığı Nevin Karakütük Savaş’ın talepleriyle duruşmadaki tavırları Daire Başkanı Hayrettin Cevheroğlu’nu kızdırdı.

MEZAT SALONUNDA ÇEKİM

Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Çavuşoğlu, 2005 yılının adli tatilinde kendisinin nöbetçi olarak çalıştığını ifade etti. Çavuşoğlu, "Tatil döneminde odama gelen Gayrimenkul İcra Müdürü, Demircioğlu’nun, Savaş’ın ilgilendiği icra dosyalarını isteyerek, incelediği yönünde şikayette bulundu. Demircioğlu’nun, Savaş da odasındayken kendilerine dosyalarla ilgili soru sormasından rahatsız olduklarını ilettiler" dedi. Çavuşoğlu, soruşturmada Adalet Bakanlığı müfettişlerinin mezat salonunda çekilen görüntüleri içeren CD’yi izlettiklerini ve Demircioğlu’nu teşhis ettiğini belirtti.

Nasıl Cumhuriyet Savcısısınız

YARGITAY 5.
Ceza Dairesi Başkanı Cevheroğlu, avukat Ünal’ın, "tanıklığının yargılamayla ilgili olmadığını" söylemesi üzerine Demircioğlu, odasından ayrılmasından sonra icra hakimliği kalemine gittiğinde avukatı burada gördüğünü ifade etti. Bunun üzerine Daire Başkanı Cevheroğlu, "Nasıl Cumhuriyet Savcısısınız? Yetkinizi kullanmayı bilmiyor musunuz? Bir dosyayla ilgili inceleme yapacağınız zaman resmi yazı yazmanız gerekir. İcra hakimliği kaleminde dosya peşinde ne işiniz var? Böyle resmi iş yapılmaz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yargıç savcıyı fena haşladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Kasım 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı