Ege Haberleri

  Yardımda torpil

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Maliye Bakanı Sümer Oral'ın ANAP'lı olması yüzünden, belediyelere yapılan hibe yardımda aynı partiden başkanların kollandığı ileri sürülüyor.

  HER yıl Maliye Bakanlığı'nın belediyelere gönderdiği hibe şeklindeki yardımlar tartışmalara yolaçtı. ANAP'lı bakan Sümer Oral'ın, başkanları aynı partiden olan belediyelere torpil geçtiği öne sürüldü.

  Çeşme'ye 50'de biri

  ANAP'lı Fuat Akdoğan'ın başkanlığındaki Kuşadası 350 milyar lira yardım alırken, Çeşme'nin CHP'li Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, ‘‘Biz 7 milyar liralık yardımla yetiniyoruz'' dedi.

  Üç ilçeye kuruş yok

  BAŞKANLARI ANAP'lı olan Urla ve Seferihisar'ın da 40'ar milyar lira aldığı belirlendi. İzmir metropolde başkanları DSP'li olan Buca, Konak ve Karşıyaka'nın bu yıl Maliye Bakanlığı'ndan hiç yardım almadığı öğrenildi.

  Particilik yapılamaz

  TÜRKİYE'nin en büyük ikinci ilçesi olan Konak'ın Belediye Başkanı Erdal İzgi, yardımlarda particilik yapılmaması gerektiğini belirterek, ‘‘Belediyeler hizmet amacı taşıyan kuruluşlardır'' dedi.

  Hemşerimiz unutmaz

  BELEDİYELERin politik yerler olmadığını belirten İzgi, ‘‘Biz de bugüne kadar politika yapmadık, yapmayacağız. Hizmet götürmek için çalışıyoruz. İzmirli olan Oral'ın seçmenlerini unutmayacağını umuyorum'' diye konuştu. İZMİR (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı