Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yardım zamanı

"Temel ve sosyal haklardan yoksun çocuklara yardım eli uzatmak ve onların fiziksel, sosyal, zihinsel problemlerini aşarak hayata adil bir başlangıç yapıp, geleceğe umutla bakmalarını sağlamak" hedefiyle yola çıkan Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği, geçtiğimiz hafta Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu 0-6 Yaş Engelli Çocuklar Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi’nin açılışını yaptı.

Aslı Soyak’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendiği, Nevbahar Koç, Merve Gürsel, Berrin Yoleri, Maide Kurttepeli, Serra Taşkent, Esra Civelek, Burçak Sayılgan, Didem Kurdoğlu, Şeli Elvaşvili, Suzan Keleş, Sevgi Toprak Tunga, Zeynep Üstünel gibi isimlerin de yönetim kurulu üyesi olduğu dernek, uzun zamandır yeni rehabilitasyon merkezinin yapılması için çalışıyordu. Sonunda amaca ulaşıldı. Açılış kurdelesini İstanbul Valisi Muammer Güler, eşi Neval Hanım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın eşi Özdeyiş Topbaş ve Açık Kapı Derneği adına Sevgi Toprak Tunga birlikte kesti.

Kış sezonunu açtılar

Reina’nın alt katında hizmete giren Blackroom Club, geçtiğimiz yaz house müzik sevenlerin en çok tercih ettiği yer olmuştu. Gökhan Yüzbaşıoğlu’nun işletmesini üstlendiği mekan, kış sezonunu geçtiğimiz gün açtı. Yüzbaşıoğlu, kulübün müziklerini ise Birol Giray’a emanet ettiklerini açıkladı. FG radyo ve Lounge FM’in patronu Giray, cuma-cumartesi geceleri DJ setinin başında olacakmış.

Ünlü tasarımcı Longtable’da

Sheila de Vries İstanbul’da... Jane Fonda, Barbara Sinatra gibi isimleri giydiren, aynı zamanda Hollanda Kraliçesi Beatrix’in moda danışmanı olan Sheila de Vries, önceki gün Nişantaşı Sofa Otel’in içindeki Longtable’daydı. Tüm gece gönlünce eğlenen de Vries, sempatik ve rahat tavırlarıyla dikkat çekti.

Ünlüler podyumda

Geçtiğimiz akşam Nişantaşı’m Derneği yararına Uğur Antik sponsorluğunda bir davet verildi. "39 Kadın 39 Kürk" temasıyla gerçekleştirilen organizasyonda, Nurten Ceylan tarafından yeniden tasarlanan kürkler, Arte Tahir, Gönül Yazar, Banu Zorlu, Hande Kazanova, Şebnem Dereli ve Gülay Kamaz gibi ünlü simalar tarafından tanıtıldı. Gecede, kürklerin yanı sıra tablo ve mücevherlerin de arasında bulunduğu toplam 90 parça açık artırmaya çıkarıldı. Uğur Batur, kriz sebebiyle müzayedeye katılanlara 6 taksit yaptı, ayrıca peşin alımlarda cüzi miktarda indirim uyguladı. Nişantaşı’m Derneği Başkanı Hilal Mocan’ın teşekkür konuşmasıyla başlayan organizasyonda, Gönül Yazar kendi sunduğu kürkü 2 bin 750 YTL’ye satın aldı. Geceden elde edilen yaklaşık 55 bin YTL’lik gelirin çocuk esirgeme kurumlarına dağıtılacağı açıklandı.

İkoncanların 2009 modelleri

Eda Taşpınar, Deniz Berdan ve Ivana Sert, geçtiğimiz yaz cesur plaj kıyafetleriyle hem Bodrum-Türkbükü sahillerine hem de magazin sayfalarına damgasını vurmuştu. Beklentiler, bu üçlünün 2009 yazında da popülaritesini koruması yönünde... Berdan, Taşpınar ve Sert’in mayo-bikini alışverişlerinde ilk uğradıkları mağazalardan olan Rosa Cha markası, birbirinden iddialı 2009 modellerini Brezilya’da düzenlenen bir defileyle tanıttı. İstanbul’da da Mayadrom içinde bir mağazası bulunan markanın çoğu modelinin giymeye cesaret istediği böylece ortaya çıktı.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI