Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yardım toplama bahanesiyle soydular

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  06 Mayıs 2011 - 14:44Son Güncelleme : 06 Mayıs 2011 - 14:44

  DENİZLİ’de kimsesiz çocuklara yardım toplama bahanesiyle evine girdikleri 68 yaşındaki Ülkü Ertürk’ü spreyle bayılttıktan sonra parasını ve bileziklerini alan 1’i hamile 2 kadın yakalandı.

  Dün saat 16.00 sıralarında, Kayalık Caddesi Döngeller Apartmanı’nın 3’üncü katındaki dairede tek başına oturan Ülkü Ertürk’ün evine gelip kendilerini Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanı olarak tanıtan 32 yaşındaki Y.S. ve 22 yaşındaki H.Y., kimsesiz çocuklara yardım toplama bahanesiyle içeri girdi. İki kadın daha sonra insani duygularını sömürüp 200 TL bağış aldıkları Ertürk’ün ağzını eter damlatılmış bezle kapatıp sprey sıkarak bayılttı. Ertürk’ün kolundaki 3 altın bilezik ve evinde sakladığı bin TL’sini alan iki kadın kaçtı.

  Bir süre sonra kendine gelen Ülkü Ertürk, polisi arayıp yardım istedi. Ülkü Ertürk’ün gaspçı kadınlardan birini uzun zamandır görmediği bir komşusunun kızına benzettiğini söylemesi üzerine polis operasyonu bu yönde yoğunlaştırdı. Bir sokak ötede bulunan eve baskın yapan polis Y.S.’yi, verdiği ifade doğrultusunda da arkadaşı H.Y.’yü gözaltına aldı. Evine icra geldiği ve 2 aylık hamile olduğu öğrenilen Y.S. gasp ettikleri bilezikleri polise teslim ederken, suç ortağı H.Y. ise kadının parayı kendi isteğiyle verdiğini ileri sürdü.

  Yaklaşık 2 saat içinde aydınlatılan gasp sonrası 2 şüpheli adliyeye sevk edildi. Kız meslek lisesi okul öncesi eğitim bölümü mezunu oldukları ve kısa süre birlikte bir anaokulunda yardımcı öğretmenlik yaptığı belirtilen Y.S. ve H.Y.’nin gözaltında sürekli ağladıkları öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı