Ege Haberleri

EGE

  Yardım mı işkence mi?

  Osman URAS/BODRUM (Muğla), (DHA)
  14.01.2015 - 01:14 | Son Güncelleme:

  BODRUM’da, yüzgeci parçalanmış ve üzerinde çok sayıda kesici alet yarası bulunan sahile vurmuş, ölü yunus bulundu. Uzun süre suda kaldığı sanılan ölü yunus, Bodrum İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin incelemesinin ardından, belediye çöplüğüne götürülüp, gömüldü.

  Kumbahçe Sahili’nde, dün akşam saatlerinde yaklaşık 2 metre boyunda ölü bir yunus görenler, durumu Bodrum İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ve belediyeye bildirdi. Buradan gelen yetkililer, vücudunda kesik izleri bulunan. Yüzgeci parçalanmış yunusun üzerinde önce çip olup, olmadığını inceledi. Üzerinde çipe rastlanmayan ve vücudundaki kesiklerin, takıldığı ağlardan balıkçılar tarafından kurtarılmak istenirken oluştuğu sanılan yunusun leşi bir zabıta ekipleri tarafından kamyonetle belediye çöplüğüne götürüp, gömüldü.

  Yardım mı işkence mi

  Bodrum’da kafeterya işleten Mustafa Erim Çıtırıkkaya "Yunus, sahile vuran dalgalar arasında yuvarlanıyordu. Kontrol ettiğimizde ölü olduğunu anladık. İlgililere haber verdik. Açık denizden gelip sahile vurduğunu düşünüyoruz. Çünkü rüzgar 24 saat öncesinden başlayarak denizden kıyıya doğru esmeye başladı. Yüzgeci parçalanmış ve vücudu yara içerisindeydi. Büyük ihtimalle ağlara dolanıp, yaralandıktan sonra denize atıldığını düşünüyoruz.

  Yardım mı işkence mi

  Yazık,sevimli memeli bir hayvan öldü. Üzüldük" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı