Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yardım etti bagaja kilitlendi

  Hürriyet Haber
  11.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kamyoncu Cavit Erkmen (35), iyilik yapmak isterken az kalsın canından oluyordu. Erkmen, yolda kaldığı gerekçesiyle arabasına aldığı bir gencin üyesi olduğu dört kişilik gasp çetesinin tuzağına düştü.

  Geceyi bagajda geçirdi

  Olay önceki gece Erkmen'in Silivri'deki bir fabrikadan mal almasıyla başladı. Erkmen, aldığı 12 ton ipliği Halkalı'daki yere teslim etmek için kamyonu ile gelirken TEM Otoyolu üzerinde bulunan Hadımköy Gişesi'nde bilet almak için durdu. Yanına yaklaşan ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi yolda kaldığını belirterek Erkmen'den kendisini Mahmutbey'e kadar götürmesini istedi. İyi niyetli davranan Erkmen, bu isteği kabul ederek şahsı kamyonuna aldı.

  Ancak Mahmutbey Gişelere geldiklerinde şahıs üzerinde taşıdığı tabancasını çıkararak Erkmen'den durmasını istedi. Tam bu sırada, içinde üç kişinin bulunduğu Büyükçekmece'den bir süre önce çalınan 34 JNV 54 plakalı otomobil de durdu. Bir araya gelen dört gaspçı Erkmen'i, ellerini ve ağzını bağlayarak çalıntı siyah Şahin'in bagajına kilitledi.

  İçinde 12 ton iplik bulunan kamyonu gasp eden şahıslar, Erkmen'in bagajında bulunduğu otomobili de Altınşehir'de boş bir araziye terketti. Siyah otomobilin bagajında tam bir gece geçiren kamyon şoförü Erkmen, mahalle sakinlerinin şüphelenmesi üzerine çağırdıkları polis tarafından kilitlendiği yerden kurtarıldı. Erkmen, dışarı çıkarıldıktan sonra uzun süre kendisine gelemedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı